Dobrý večer, dnes je úterý 16.4.2024, svátek slaví Irena, zítra Rudolf.

Kde najít toho pravého muže a vnitřní připravenost na nový vztah - zamyšlení pro ženy

kde-najit-toho-praveho-muze-a-vnitrni-pripravenost-na-novy-vztah-zamysleni-pro-zeny

kde-najit-toho-praveho-muze-a-vnitrni-pripravenost-na-novy-vztah-zamysleni-pro-zeny
Tahle otázka pálí nejméně třetinu dívenek, slečen, paní i zralých dam, takže patříte-li mezi ně, utěšte se myšlenkou, že v tom nejste samy. Samozřejmě nejde o to najít jakéhokoli chlapa (na to jich chodí po světě věru dost), ale TOHO PRAVÉHO. A to už je tvrdší oříšek, ne-li přímo para ořech. To, že je mužů krapítko míň než žen, by nemuselo vadit, neboť pánové jsou si toho vědomi, a proto je většina z nich vřele nakloněna myšlence uspokojit i více žadatelek (ať už jednu po druhé, nebo paralelně).

___

___

Větší zádrhel spočívá v rubu této mince - totiž že muži obecně méně prahnou po uzavírání závazných a dlouhodobých svazků než jejich ženské protějšky. A navrch tu máme neoddiskutovatelnou skutečnost, že mezi chlapy je podstatně víc typů vysloveně nevhodných pro spokojený partnerský život. Přičemž jsme my, příslušnice takzvaného slabšího pohlaví, nějakým idiotským puzením přitahovány právě těmito vyvrheli, takže mnohé z nás alespoň jednou (ve šťastnějším případě) během života potká tvrdé rozčarování a po něm (opět ve šťastnějším případě) rozchod či rozvod. Což nám nebrání si hned v následujícím případě zase vesele nasadit "růžové brýle“ a hrnout se do maléru znovu.

Konec vztahu pak neseme hůř než muži, neboť na rozdíl od nich tuto všeobecně celkem běžnou epizodu obvykle považujeme za vlastní prohru a konec všech nadějí. A jen obtížně se přesvědčujeme (byť je to fakt), že ošklivý konec může být zároveň krásným začátkem něčeho jiného. Takže co teď?


kde-najit-toho-praveho-muze-a-vnitrni-pripravenost-na-novy-vztah-zamysleni-pro-zeny-2
kde-najit-toho-praveho-muze-a-vnitrni-pripravenost-na-novy-vztah-zamysleni-pro-zeny-2
Ujasněte si priority

Především na chvilku zažeňte otázku: Kdy už konečně přijde ten pravý? Raději se napřed ptejte jinak:

  • Jsem připravená na nový vztah?
  • Chci ho vůbec teď hned?
  • Musím o něj tak horečně usilovat?
  • Co vlastně od partnerského svazku očekávám?
  • Jaké vlastnosti by „ten pravý“ měl mít?
  • Čím já pro něj budu atraktivní?

Pokud si dokážete položit ještě další otázky „k věci“ a začnete si na ně konstruktivně odpovídat, je to samo o sobě známkou, že máte velkou šanci uspět! Kromě toho si však také uvědomte, že trápí-li vás momentálně samota, neznamená to, že „ve dvou“ se toho problému úplně zbavíte...