Dobré poledne, dnes je středa 24.7.2024, svátek slaví Kristýna, zítra Jakub.

Hledá se babička na hlídání. Zn: Praxe podmínkou

Jak krásný je to pocit,když si domů z porodnice přinesete váš jedinečný uzlíček lásky. Za několik týdnů se na vás usměje, pak si začne hrát, posadí se a než se nadějete, leze. První rok uteče jako voda a druhý ho rychle následuje. A než se po třech letech rozkoukáte, je potřeba shánět školku.

 

A je tady první oříšek… Vašemu zlatíčku budou tři roky v prosinci, zápis do školek je v březnu a od září máte tedy vystaráno. Ale co do té doby? Zaměstnavatel vám dal jasně najevo, že buď nastoupíte okamžitě nebo přijme některého uchazeče, který je už měsíc přemlouvá a prosí o vaše místo.A teď babo raď! No jistě… máme přece babičky! Ještě, že je příroda vymyslela! Ale člověk si myslí, že má přírodu pevně v rukách a tudíž on sám rozhodne, kdy se babičky stanou babičkami. Tedy rozhodně až se dočkají důchodu.

A je tady další oříšek. Babičky by byly, ale stejně jako vy, mají svou pracovní dobu po – pá, 7:30 – 16:00. Na sobotu a neděli máte tedy vystaráno!A teď se pojďme vrátit k pracovním dnům. Školka je nedosažitelná, babičky v práci… Tak snad nějakou paní na hlídání. Zoufalé rozhodnutí rodičů se v tu chvíli setkává se spoustou pro a proti. Když se po dlouhých debatách přece jen rozhodnou, že je to skutečně jediná možnost, zbývá jen sehnat tu pravou osobu, které svěříte svůj jedinečný uzlíček lásky, který jste si přinesli z porodnice. Závěr je tedy jasný: sehnat náhradní babičku. Ale jak se takové kouzelné dámy shání? Přes inzerát! Sednete k počítači a do vyhledávače zadáte bezplatnou inzerci. Po několika napsaných písmenkách vám dojde, že málokterá kouzelná babička sedí doma on line. Takže pokrčíte rameny a vypnete počítač. Při procházce se psem koupíte místní inzertní noviny a doma pečlivě vystřihnete kupon. Večer usedne rodinná rada a pokoušíte se sepsat rozumný odstavec. V televizních zprávách vás v tu chvilku zaujme první reportáž. Událostí číslo jedna ten den jsou zase poplatky u lékařů. Když se na obrazovce objeví uplakaná babička, která prý díky poplatkům nemá ani na bonbony vnoučatům, lehce znejistíte. V tu chvilku vám dojde, že vaše hlídací babičky asi nestojí v řadě před novinovým stánkem, aby si každý týden koupily inzertní noviny. Pomalu se vás zmocňuje panika. A co takhle vytisknout doma letáčky a dát je do čekárny u lékaře. Tam je přese přebabičkováno a díky poplatkům, které jsou tam skloňovány ve všech pádech, si babičky něco rády přivydělají! Perfektní nápad! A teď už jen text inzerátu.

A je tady poslední oříšek. Je vám jasné, že by to měla být zkušená, hodná, šikovná, trpělivá, zábavná, nenáročná babička, nejlíp se zdravotnickým kurzem, která bude mít spoustu času. A jediné co vás v tu chvilku napadne, je: „Hledá se babička na hlídání. Zn.: Praxe podmínkou!