Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Strava a potraviny které zlepšují erekci

Sponzorované odkazy:

 • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Strava a potraviny které zlepšují erekci Email
Pondělí, 25. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 27219x
erekce_muze.jpgPotřebujete si okořenit sexuální život? Všechno, co je k tomu třeba, leží možná ve vaší nejbližší samoobsluze. Stejně jako mnoho jiných zdravotních aspektů, i naše chuť na sex závisí na tom, co jíme. Určitá jídla ovlivňují tělo různými způsoby a podle toho, co konzumujeme, se nám chce buď víc spát nebo milovat. Opulentní večeře s lahví vína a čokoládovým dezertem může vypadat skvěle, ale ve skutečnosti nemusí být ničím jiným, než zbytečnými kaloriemi.
___
___

Omega 3 mastné kyseliny, vitamíny, minerály 

Pro rozproudění krve jsou nejlepší potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které jsou obsaženy především v makrelách a lososech. Omega-3 podporuje i váš nervový systém. Sex závisí výrazně na zdravém krevním oběhu. Pomohou také multivitamíny a minerály. Obojí zlepšuje neurologické funkce, které přispívají k dobré cirkulaci krve.

 

L-arginin

Ta pozitivně ovlivňuje erekci. Abyste jí dosáhli, jezte potraviny bohaté na L-arginin, jako jako

 • ovesné vločky,
 • arašídy,
 • kešu,
 • vlašské ořechy,
 • mléčné výrobky,
 • zelenina,
 • česnek,
 • žen-šen,
 • sója a
 • různá semínka.

Studie ukázaly, že L-arginin podporuje sexuální funkce mužů. Přestože podobná studie na ženách se neprováděla, uvědomme se, že erekce není jen doménou mužů. „I ženy mají erekci, v klitorisu a tkáni v okolí pochvy,“ vysvětluje Bartliková.

 

Hroší čumák a hyení oči

Lidstvo už po tisíciletí zkouší různé způsoby, jak zdokonalit sex a neváhá přitom utrácet peníze. Staří Římané dávali přednost poněkud exotickým přípravkům, například hrošímu čumáku nebo hyením očním bulvám. Tradiční čínská medicína zase doporučuje roh z nosorožce (je pravda, že tyto suroviny asi v supermarketu neseženete), ale moderní lidé si s nimi v ničem nezadají. Američané utratili v roce 2005 1,4 miliardy dolarů za přípravky proti mužským sexuálním dysfunkcím, hlavně za viagru.

 

Porucha ztopoření a frigidita - každé léčíme jinak

Je samozřejmě rozdíl mezi léčbou dysfunkce a snahou o zvětšení sexuálního apetitu.
Ukázalo se, že afrodiziaka, pojmenovaná po řecké bohyni lásky a krásy Afrodité, jsou poměrně neefektivní. Jejich 5 000 let dlouhá tradice je založena spíš na folklóru než na skutečných poznatcích. Neexistují žádné důkazy a údaje, které by jejich účinnost potvrzovaly. Jde o to, že prodejci se snaží těžit z mýtů.

Často se stává, že místo skutečnosti se uplatní placebo efekt. Hodně lidí si myslí, že pilulka nebo jídlo jim zvedlo chuť na sex, ale přitom je to práce jejich vlastní mysli.

 

Změna stravovacích návyků

Nejlepší cestou je změnit stravovací návyky. Soja například ovlivňuje receptory estrogenu, které zodpovídají za lubrikaci vagíny a redukuje dopady menopauzy, především návaly horka. Zároveň pozitivně působí na prostatu. Je ale důležité připomenout, že ženy, které prodělaly rakovinu prsu, by neměly jíst sóju ve velkém množství, protože její vliv na receptory by mohl způsobit recidivu.
Vědecky se zjistilo, že obezita způsobuje nízkou hladinu testosteronu a je riskantním faktorem pro schopnost erekce.

Dá se říci, že co je dobré pro srdce, je dobré i pro penis. Příliš mnoho tuku způsobuje zúžení tepen a brání adekvátnímu přítoku krve k pohlavnímu ústrojí, což snižuje nejen výkon, ale i pocit rozkoše. Příliš málo tuku ale také není dobré. Protože tuk je důležitý k produkci hormonů. Nejlepšími zdroji „dobrých tuků“ jsou olivový olej, losos a ořechy.

Ženy by měly vědět, k sexuálním dysfunkcím a malému libidu nejvíce přispívají zdravotní a především hormonální problémy, ale také stres, neshody ve vztahu a psychické faktory. Chuť na sex snižují i léky proti depresi.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny