Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Sny - poslové nemocí a léčitelé

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Sny - poslové nemocí a léčitelé Email
Neděle, 02. září 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1169x

Sny předzvěsť nemoci nemocí léčba snySkrytá poselství našeho mozku. Mohou sny předpovědět nemoci? Před devíti lety měl psycholog doktor Steve Parker noční můru. „Seděl jsem v malém letadle. Motor ztrácel olej a kouřil. Stroj se sice zvedl, ale okamžitě se zase zřítil dolů. Probudil jsem se a hlavou mi prolétla myšlenka: Mám něco se srdcem." Ačkoliv byl Parker do té doby zdravý, ihned vyhledal svého praktického lékaře.

__

__

Lékaři sny přehlížejí

Ten nezjistil nic neobvyklého. Za čtyři měsíce se však u psychologa objevily srdeční potíže, které skončily infarktem. Zpětně se Parker diví, že on ani jeho lékař toto noční varování nebrali dostatečně vážně. Většina lékařů ale protočí panenky, když jim pacienti chtějí líčit své sny, místo aby poslouchali a informace zahrnuli do svých vyšetření.

 

Ve spánku může mozek varovat před nemocí

Podle amerického internisty Larryho Dosseyho by to ale dělat měli. Doktor Dossey, který několik let pracoval jako vrchní lékař na klinice v Dallasu, zná mnoho pacientů, kteří v symbolech nebo přímo snili o svých nemocech.

 

Poruchy spánku předchází demenci

Lidé, kteří v noci ze sna hlasitě křičí, kopou a mlátí kolem sebe, trpí takzvanou poruchou chování v REM spánku. V 60 až 70 procentech se u těch, které tato porucha postihla, objeví během následujících 10-30 let onemocnění jako Parkinsonova nemoc či demence. Tato porucha postihuje především muže nad 50 let. Zatím ale není zcela přesně prokázáno, jak spolu porucha spánku a onemocnění mozku souvisí.

 

Sny nás dokonce léčí

Sny nás ale nejen varují před onemocněním, které je v počáteční fázi. Mohou nás dokonce i léčit. Američtí vědci zjistili, že když se ve snu vypořádáváme s problémy, které nás trápí přes den, dochází ke zlepšení funkce konkrétního typu bílých krvinek důležitých pro naši obranyschopnost a zvyšuje se jejich počet. Když o snech navíc přemýšlíme, zabýváme se jimi, zvyšuje se produkce hormonů využívaných imunitním systémem. Pacienti, kteří pracují se svými sny, například lépe snáší chemoterapii a rychleji se zotavují po operacích.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny