Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Opruzeniny u dětí a dospělých - léčba

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Opruzeniny u dětí a dospělých - léčba Email
Úterý, 03. leden 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5683x

opruzeniny-u-deti-a-dospelych-lecbaHorko, zvýšené pocení nebo třeba časté koupání mohou být příčinou různých kožních problémů. Některé zvládnete vyřešit sami, s jinými raději vyhledejte lékaře. Třeba opruzeniny - často trápí i dospělé. Vznikají na povrchu kůže v místech, k nimž nemůže vzduch. Kvůli teplu a pocení se pak pokožka zapaří a dojde k narušení její přirozené obranyschopnosti.

___

___

Začnou se na ní tvořit různé mikroorganizmy, ať už to jsou bakterie, kvasinky či plísně. Postižená místa zarudnou, mohou se na nich vytvořit drobné podlité pupínky, kůže pálí a svědí. U kojenců se opruzeniny tvoří zejména v oblasti plenek (plenková dermatitida), u dospělých se tvoří obvykle jako vyrážka například v oblasti pod kožními převisy (pod prsy, na břiše), v podpaží, v tříslech, cyklisté znají opruzeniny spíše pod názvem „vlk“. Obtíže se zvyšují při nošení více vrstev oblečení, zejména je-li vyrobeno z umělých, neprodyšných materiálů.

 

Léčba opruzenin

Postižená místa je třeba omýt teplou vodou a opatrně osušit.Následovat by mělo promazání mastí s nemastným základem a s obsahem účinných látek, jako jsou zinek, kalcium či bílý ichtyol. Jedná se o látky které podporují hojení a regeneraci kůže. Opruzeninám je možné účinně předcházet. Pokud jde o děti, dporučuje se časté přebalování a aplikace ochranného krému do oblasti genitálií, zadečku i třísel. U dospělých je vhodné nosit volnější a bavlněné spodní prádlo, aby kůže lépe „dýchala“. Na inkriminovaná místa se doporučuje aplikovat masti s obsahem zinku či kalcia.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny