Příjemnou noc, dnes je pátek 2.6.2023, svátek slaví Jarmil, zítra Tamara.

Nejčastější chyby při léčbě běžných nemocí (rýma, chřipka) a bolesti - co děláme špatně?

nejcastejsi-chyby-pri-lecbe-beznych-nemoci-a-bolesti-co-delame-spatne

nejcastejsi-chyby-pri-lecbe-beznych-nemoci-a-bolesti-co-delame-spatne
Na každou bolest analgetikum? Na chřipku antibiotikum? Paralen na snížení zvýšené teploty? Na otoky teplo a teplé obklady? Nosní sprej na rýmu do nekonečna? Na menstruační bolesti léky na bolest a klid v lůžku? Absolutní abstinence? TAK TOTO VŠECHNO JE ŠPATNĚ. 

___

___

1. Na každou bolest analgetikum

Ibalgin je vlastně taková lentilka. Bolí hlava? Šup tam s ním. Záda? Další růžový bonbónek. Místo toho, abychom zkoumali příčinu bolesti, se ji snažíme bezhlavě potlačit. Tím ztrácíme přehled o tom, jak se bolest vyvíjí a navíc - tělo si postupně na analgetikum zvyká a my s přibývajícími léty musíme zvyšovat dávky, aby prášek vůbec zabral.

 

2. Na chřipku antibiotika

Kdy už lidstvo pochopí, že na chřipku antibiotika prostě nefungují? Na žádná onemocnění virového původu nezabírají antibiotika. Váš praktický lékař to ví taky, ale pro klid jeho i vaší duše vám je stejně předepíše. Vy si tak zbytečně rozhodíte střevní mikroflóru a zničíte si tak imunitu (ze 70 % zodpovídá za imunitu střevo) a stonáte dál. Taky může dojít k pomnožení plísní v těle. Většinou pak děvčata pocítí problémy na intimních místech a pojmou podezření, že se jejich partner musel vyspat s někým jiným.

 

3. Paralen na sražení teploty

Tělo ví, co dělá, když při nemoci zvyšuje svou teplotu. Brání se tak proti mikrobům. Když si ji hystericky snížíte, tělo se nemá jak bránit. Paralen se bere na vysoké horečky (nad 39 stupňů), aby nedošlo k přehřátí organismu, ne při zvýšené teplotě (37-38°C).

 

4. Na otok teplo

K zubaři přicházejí pacienti často s otokem zubu a s přiloženým kapesníkem, přitom teplem se otok zhoršuje. Po trhání zubů zase všichni hromadně vyplachují heřmánkem a pro změnu nevědí, že krevní sraženina musí zůstat v ráně. Jinak se rána špatně hojí.

 

5. Léčba rýmy

Nosní spreje ničí nosní sliznici, navíc jsou silně návykové. A stejně vám nepomůžou, víte, co se říká - léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní. Zbytečně dotujete farmaceutické firmy, ale jak chcete, no.

Související článek: 

 

6. Menstruační bolesti

Dámy, leháte si při křečovitých stazích děložního svalstva na celý den do postele? Chyba. Místo ibalginu zkuste pohyb. Pokud rozproudíte krev a prodýcháte se, uleví se vám. Ibalgin snižuje krevní srážlivost a může vést k silnějšímu menstruačnímu krvácení.

 

7. Zákaz alkoholu? 

Alkohol ředí krev (= mírně snižuje krevní srážlivost) a nelze ho úplně zatracovat. Dvojka vína denně nemusí být nutně na škodu. Prý má vliv i na hladinu cholesterolu v krevním séru.