Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Práce u počítače a bolesti oči, záda a ruce - 6 tipů jak se tomu vyhnout

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Práce u počítače a bolesti oči, záda a ruce - 6 tipů jak se tomu vyhnout Email
Středa, 07. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2546x

 

jak-zdraveji-pracovat-u-pocitace-aby-nebolely-oci-zada-a-ruce-6-tipuVětšina z nás stále více a více sedí u počítače a s tím mohou přicházet různé zdravotní neduhy v podobě bolestí očí, syndromu kaprálního tunelu nebo bolestí zad a krční páteře. Jak se těmto neduhům vyhnout? Zkuste si pročíst několik následujících pravidel.

___

___

  • Důležitá je správná židle s kvalitní opěrou zad a krku, nejlépe s područkami. Stůl, u krerého sedíte, musí být stabilní a v takové výšce, aby se vám u něj pohodlně pracovalo.
  • Prostor pracovní plochy by měl pojmout nejen klávesnici a myš, ale i předloktí a ponechat volné místo mezi vámi a monitorem zhruba 60 cm.
  • Monitor mějte vždy v úrovni očí. Pokud pracujete na notebooku, postavte jej na stojánek a vezměte si k němu externí klávesnici.
  • Dobrá lampička i správné nastavení jasu a kontrastu na monitoru vám pomohou, aby vás ani z delší práce u počítače nebolely oči.
  • Aby se vám pracovalo ještě lépe, využijte ergonomicky rvarovaných doplňků. Klávesnice s nepatrným úhlem zakřivení a podložka zápěstí uleví od bolesti, protože prsty se budou pohybovat přirozeněji, než je tomu na standardní klávesnici.
  • Malá, nebo velká myš? Která je lepší? Ideální myš je taková, krerá vám sedne přesně do ruky. Zápěstí pak není namáháno velkým úhlem sevření, vhodné je i středové tlačítko umožňující pohyb v dokumentu pouze lehkým dotykem.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny