Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Jak se zbavit jizvy po císařském řezu - masti, masáže, enzymy, léčba

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak se zbavit jizvy po císařském řezu - masti, masáže, enzymy, léčba Email
Úterý, 13. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 16283x
cisarsky-rez-jizvaCísařský řez je operace jako každá jiná a se šrámem na kůži musíte počítat. Zprvu je nápadný, růžovočervený. Během dalších týdnů až měsíců jizva takzvaně zraje, tedy oplošťuje a bělá. Celý proces trvá asi rok. Na počátku hojeníje nejdůležitější udržet ránu v čistotě a chránit před infekcí. Pokud mokvá, je nutné ji denně převazovat a s největší pravděpodobností také brát antibiotika.
___
___


Léčba jizvy po císařském řezu - enzymy, mazání, masáže

Enzymy

Při odplavování škodlivin ze zánětu (zbytky odumřelých buněk aj.) hraje velkou roli lymfatický systém. Je vhodné nasadit proteolytické enzymy (např. v léku Wobenzym). Zlepšují prokrvení tkání a průchodnost lymfatických cév, které tak rychle odstraní nežádoucí látky. Enzymy také zaručí, že jizva nezačne vystupovat,tuhnout ani trnavnout.

 

lecba-jizvy-cisarsky-rezSádlo a mazání jizvy

Po stabilizaci je potřeba šrám několikrát denně (po dobu třech měsíců) promazávat mastným krémem. Babská rada doporučuje i nesolené vepřové sádlo. Kupte si 10-20 dkg syrového sádla, nakrájejte ho na kostičky a dejte vyškvařit. Když přecedíte škvarky, získáte kvalitní mazání. Není důvod se obávat - byť to moc lidí neví, sádlo jako přísada se používá i v různých krémech z lékárny. Uchovávejte je v ledničce. 

 

Tlakové masáže

Vhodné jsou i tlakové masáže. Masírujte zdravou pokožku podél okraje jizvy tak, že vždy 30 sekund tlačíte na jednom místě, stejně pokraču jete i dál. Desetirninutovou masáž opakujte třikrát denně. Při mravenčí péči může být stopa po skalpelu takřka neviditelná.

Nebudete-li s výsledkem spokojeny, nezbývá než se objednat na laserové ošetření či plastika jizvy. Tyto zákroky jsou ovšem placené. Pojišťovny je hradí jen tehdy, pokud šrám způsobuje zdravotní obtíže.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny