Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Bělení zubů doma i u zubaře - informace, cena, postup

Sponzorované odkazy:

 • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Bělení zubů doma i u zubaře - informace, cena, postup Email
Pondělí, 10. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3537x
beleni-zubu-doma-i-u-zubare-informace-cena-postupKrásný úsměv je důležitý. Vždyť je to první věc, které si na nás lidé všímou. Sněhobílé zuby se proto v poslední době stávají synonymem krásy a úspěchu. Jenomže ne každému příroda nadělila dokonalé perličky. Navíc káva, víno, čaj, kouření a některé léky mohou zavinit nehezkou pigmentaci skloviny. Patříte-li k těm, kteří nejsou s nažloutlým zbarvením svého chrupu spokojeni, nezbývá než sáhnout do peněženky a nechat si ho vybělit. Bělení je vhodné téměř pro každého a může změnit barvu zubů až o několik stupňů.
___
___


Možností je hned několik. Liší se nejen účinností, ale také finanční náročností.  Pro všechny ale platí následující obecná pravidla:
 • Pokud si nechcete zuby zničit, zapomeňte na rady tipu ,jedna paní povídala' a vsaďte na vyzkoušené metody doporučené odborníky.
 • Bělit se mohou jen zdravé a dokonale ošetřené zuby bez narušené skloviny či jiných problémů.
 • Pro těhotné a kojící ženy není takový zákrok vhodný, měly by s ním počkat.
 • U dětí se bělení nedoporučuje, spodní věková hranice by měla být 16, lépe až 18 let.
 • Pokud dodržíte všechna doporučení, jsou dnešní metody bělení pro zuby neškodné.

Domácí bělení zubů

Nejdostupnější a nejjednodušší je použití volně prodejné zubní pasty s bělicím účinkem. Tyto pasty abrazivní metodou narušují usazeniny na zubech, ale už nedokáží odstranit pigmenty v zubu usazené. O něco lépe na tom jsou pasty, které obsahují nízkou koncentraci karbamidu peroxidu. Fungují, použijete-li je několikrát za den, a na viditelný výsledek si budete muset počkat dlouho. Jako dodatečné péče po bělení v zubařské ordinaci jsou ale skvělé. Kromě past jsou na trhu také bělicí pudry, jednorázové proužky nebo gely, které se na zuby aplikují v pryžových formách. U těchto přípravků už je účinnost větší.

 • Výhody domácích metod: snadná dostupnost, cena (pasty 30400 Kč, proužky a gely 500-1 000 Kč).
 • Nevýhody: omezená účinnost, bělení je pomalé - trvá I několik týdnů.

 

beleni-zubu-u-zubare-postupBělení zubů u zubaře

Kdo chce efekt vidět rychleji, musí překonat strach a vydat se do stomatologické ordinace. Lékař nejdřív chrup prohlédne a očistí od zubního kamene. Pak se s vámi dohodne na požadovaném odstínu zubů. Je nutné lékaře upozornit, pokud jste již dříve nějaké bělení absolvovali (i to domácí). Jednou z variant, již vám lékař nabídne, je užití pryžové formy a bělicí pasty či gelu. Lékař sejme otisk zubů a vyrobí pryžový nosič. Zbytek procesu dostanete za domácí úkol. Nosič budete dva týdny nasazovat na zuby na několik hodin denně (pohodlné je to přes noc) naplněný gelem s cca 10% karbamidem
peroxidu.

 • Výhoda této metody: dosáhnete pomocí ní výrazného vybělení, už po prvním nasazení bývá vidět změna. Pryžové apllkátory můžete schovat na příště. Nevýhoda: cena je úměrná účinnosti. Připravte si 3-8 tisíc Kč.

 

Rychlé vybělení zubů

Pokud jsou pro vás i dva týdny dlouhá doba, pak se dohodněte s lékařem na jiné metodě. Na očištěný chrup postupně natře tenkou vrstvu až 35% roztoku peroxidu a ten je potom aktivován pomocí laseru nebo plazmové lampy. V zubařském křesle protrpíte asi hodinku a odcházet domů budete už s bělostným úsměvem.

 • Nesporná výhoda: 60 volných minut sl najde každý a nemusíte se už trápit doma. Efekt Je okamžitý.
 • Nevýhoda: Za rychlost pochopitelně zaplatíte. Obsah peněženky vám už stačit nebude, vyberte si z účtu 8-16 tisíc Kč.

 

Po bělení

Po bělení se může objevit zvýšená citlivost zubů, ale jde opravdu jen o dočasnou záležitost, která rychle odezní. I když zaplatíte sebedražší ošetření, bude od vás následně vyžadovat jistou disciplínu. Pár týdnů poté se musíte vyvarovat kávy, červeného vína, kari a dalších záludností, které by čerstvě bílé zuby mohly zabarvit a vaše snaha i peníze by přišly vniveč.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny