Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Alternativní formy léčby bez léků - byliny, včely, pupeny, vůně, práce, hudba, umění

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Alternativní formy léčby bez léků - byliny, včely, pupeny, vůně, práce, hudba, umění Email
Čtvrtek, 24. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2429x

 

alternativni-formy-lecby-bez-leku-byliny-vcely-pupeny-vune-prace-hudba-umeniMáte už dost různých tabletek a nechcete zatěžovat svůj organismus chemií? Zkuste některou z přírodních terapií. Stačí si vybrat. Stránka nabízí základní informace např. o léčbě bylinami, včelími produkty, pupeny rostlin, uměním, aromaterapií, léčba prací ad. 

___

___

FYTOTERAPIE - léčba bylinkami

Metoda stará tisíce let využívá účinné látky léčivých rostlin. Z bylinek si můžete vařit čaj, připravovat koupele, obklady či masti.
Co dokáže: tlumí bolesti a posiluje organismus, zklidňuje nervový systém, podporuje trávení, působí na kožní problémy, POZOR! Při léčbě bylinkami je potřeba po určité době udělat přestávku. Opatrné by také měly být těhotné ženy a malé děti.

Informace o bylinách, ovoci, zelenině a o tom, co je a co není vhodné pro těhotné, kojící ženy a děti jsou ve webu Bylinky pro všechny - www.BylinkyProVsechny.cz 

 

ARTETERAPIE - léčba uměním

Chřipku s ní asi nevyléčíte, ale máte-li psychické problémy a jste ve stresu, pak je pro vás arteterapie to pravé. Ať už si vyberete kresbu, keramiku nebo jinou tvořivou činnost, vnášíte do ní své pocity. Díky tomu se uvolníte, vaše mysl a následně i tělo se začnou uzdravovat. Budete-li malovat ve skupině, účinky ještě posílíte. Společnou radost totiž můžete sdílet.
Co dokáže: posiluje psychiku, upevňuje mezilidské vztahy, uvolňuje, pomáhá poznat sám sebe.

 

APITERAPIE - léčení včelími produkty

Přesněji řečeno včelími produkty - kromě medu se využívá mateří kašička, propolis, ale i květový pyl či včelí vosk. Léčba je vhodná pro každého kromě alergiků, astmatiků a vážně nemocných lidí. Opatrné by měly být i těhotné ženy. Med, propolis i mateří kašičku můžete užívat jak vnitřně, tak vně. Různé masti, krémy, kloktadla, to vše na nás pozitivně působí.
Co dokáže: posiluje imunitu, podporuje trávení, ulevuje při žaludečních vředech, zmírňuje záněty mandlí, nosohltanu i dásní, pozitivně působí při gynekologických a urologických potížích, dobře působí na nehojící se rány.

 

MUZIKOTERAPIE - léčba hudbou

Hudba je krásná i léčivá. Na náš organismus má stejně očistné účinky jako smích. Při muzikoterapii je stěžejní improvizace pomocí zpěvu, hudebních nástrojů i vlastního těla. Hudbou můžete sdělit to, co nezvládnete slovy. Zlepšuje náladu, proto se využívá při léčbě deprese. Odbourává i bolest, a tak se využívá i při porodu.
Co dokáže: upravuje krevní tlak, pozitivně ovlivňuje srdeční rytmus, uvolňuje psychiku a stres, tiší bolesti.

 

GEMMOTERAPIE - léčba pupeny rostlin

Vše, co rostlina potřebuje pro svůj další růst, obsahují její pupeny. Právě na výtažcích z nich je založená tapřírodní metoda, která se zrodila ve Francii. Díky výtažkům z pupenů získáte to nejsilnější a nejcennější, co rostlina nabízí. Extrakty se užívají v kapkách a jejich výhodou je, že stačí velmi malé množství. Pomáhají i tam, kde nezabírá užívání bylinek.
Co dokáže: zmírňuje kožní problémy, posiluje a omlazuje organismus, ulevuje od astmatu a nemocí dýchacích cest, posiluje srdce, upravuje krevní tlak, tiší deprese, pomáhá při migrénách a bolestech kloubů, podporuje dobrý spánek, zklidňuje žaludeční vředy.

 

ERGOTERAPIE - léčba prací

Pomáhá klientovi, aby se dokázal postarat sám o sebe a mohl být např. po úrazu nezávislý na ostatních lidech. Známý je třeba případ herce Pavla Nového, který po tropické horečce ochrnul a kromě nejrůznějších cvičení také dostal jehlice, aby pletl a znovu si tak obnovil jemnou motoriku rukou. Ergoterapie se hodně využívá u handicapovaných lidí. Pokud se totiž aktivně zaměstnají smysluplnou prací, mohou zlepšit své zdraví i kvalitu života. Často se jedná o práci se dřevem, keramikou, nácvik osobní hygieny, oblékání, nakupování, přípravy jídla.
Co dokáže: zvyšuje koordinaci těla, zlepšuje vnímání, posiluje výkonnost, podporuje mozkovou činnost.

 

AROMATERAPIE - léčba vůní

Aromaterapie využívá éterické oleje vybraných rostlin k posilování rovnováhy a harmonie organismu po fyzické i psychické stránce. Můžete je inhalovat nebo vtírat do pokožky. Dostanou se tak do krevního oběhu, dále pak do mozku, který na vůni pozitivně reaguje a začne do organismu vysílat signály, které spustí léčebný proces. Existuje nepřeberné množství éterických olejů určené pro masáže, do aromalamp atd.
Co dokáže: zmírňuje deprese, léčí virózy, posiluje imunitu, upravuje spánek, ulevuje od zánětů močových cest a dutin, podporuje trávení, zmírňuje bolesti kloubů, svalů i hlavy.

 

ETIKOTERAPIE - léčba pravdou

Příčinu problému hledá v poškozených mezilidských vztazích. Často ostatním i sami sobě něco nalháváme a schováváme se za určitou masku, protože se bojíme odhalit pravdu. Když se nám to podaří, začne se uzdravovat duše i tělo. Etikoterapeut je pouhým prostředníkem, který nám pomáhá pravdivě nahlédnout do naší životní situace a pochopit souvislosti. Nutí nás převzít zodpovědnost za svůj život. Tím, že pacient odhalí pravdu a podstatu problému, často se mu uleví. Získává nadhled a změní způsob života.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny