Dobré poledne, dnes je čtvrtek 30.11.2023, svátek slaví Ondřej, zítra Iva.

Videonavigace - princip, ukázka, animace co umí, jak funguje.

videonavigace_co_je_to_jak_funguje_animace_ukazka_demonstrace.jpgTravelPilot 500 a 700 jsou dvě novinky Blaukpunktu s funkcí video navigace a rozpoznávání dopravních značek pro omezení rychlosti. Vše doplňuje hlasové ovládání, rozhraní Bluetooth a přístup k internetu přes WiFi, nebo přes mobil. Informace o této nové technologii byly získány ze serveru tn.cz

 

___

Princip - co je to, jak funguje a pracuje videonavigace?

Využívá integrované kamery k zobrazení reálné situace před vozidlem. Údaje pro směr jízdy, které se promítají do obrazu vozovky, odpovídají skutečnosti. Díky kameře umí obě navigace rozpoznávat také dopravní značky pro omezení rychlosti a mohou tak graficky i akusticky varovat, jede-li řidič příliš rychle.

 

Možno sledovat i televizi

Vyšší model s koncovkou 700 obsahuje kromě přehrávače hudby, videa, fotoaparátu i přijímač digitálního TV vysílání. Jestliže navigaci nepotřebujete, tak na její obrazovce může televizi sledovat spolujezdec.

 

Podpora textových dokumentů, obrázků, MPC, VoIP a email

Třešničkou na dortu je podpora VoIP telefonování a emailového klienta. Pokud si s sebou berete kancelářské dokumenty, pak je navigace rovněž schroupe a zobrazí. Rozumí formátu Word, Excel, Powerpoint a PDF.

 

A co cena?

Cena obou TravelPilotů není z nejnižších. Za model bez digitální televize zaplatíte zhruba 12 500 korun, na sedmistovku si připravte o tři tisíce korun více.