Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Vánoční dárek za pár korun co může potěšit - tipy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Vánoční dárek za pár korun co může potěšit - tipy Email
Pondělí, 21. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2179x

podarok 6

Do Vánoc zůstalo pár dnů. Pokud stále nevíte, co byste dali svým blízkým a s penězi to u vás zrovna není nijak slavné, pak je tento článek určen vám. Dozvíte se v něm, jak vyrobit opravdu pěkný dárek za minimum peněz.

___

___

 

Pozornost, láska, individuální přístup a upřímné srdce – to je recept na ideální dárek. Jeho hodnota nijak nesouvisí s cenou. Největší a nejdražší dárek je ten, do kterého jsme vložili srdce.

Osobní play-list

podarok 1Melodie, při níž jste se seznámili s manželkou, punkový nářez, který jste poslouchali s kamarádem na intru, když jste spolu dojídali poslední párky, písnička, kterou si často zpívala maminka… Lidé jsou těsně spojeni  s hudbou. Stačí, abychom zaslechli nějakou skladbu a před očima nám vyskakují obrázky, které s ní máme spojené.

Pokud chcete někomu blízkému dát milý dárek, stáhněte na CD hudbu, která vás spojuje. Kromě melodií, které možná už dlouho neslyšel, mu darujete i milé vzpomínky. Nezapomeňte na vlastnoručně vyrobený obal! Nejste-li zrovna výtvarně nadáni, nemusíte ho pomalovat, zkuste koláž z obrázků vystříhaných z časopisů – i ty můžete vybrat podle vhodných témat společných vzpomínek.

Můj nejlepší dárek jsi ty

podarok 2Když nejsou peníze, ale je dost času, můžete zkusit svým blízkým darovat sebe sama. Nemusíte se zrovna omotávat červenou dárkovou stužkou. Vyrobte třeba „šekovou knížku přání“: učení hře na kytaru, pomoc při domácí opravě, venčení pejska atp… Ten, kdo bude mít útržek, získá hodnotný dárek: vaši pomoc.

Verše

Hodně z nás v raném mládí čmáralo lecjaké rýmy a sentimentální veršíky. Někdo byl docela talent… Vzpomeňte si na dávnou minulost a napište své drahé polovici nebo partnerovi pár vánočních veršů. Možná se u toho zapotíte, ale radost, kterou to udělá, stojí za to.

Pokud opravdu nejste nadáni k veršotepectví, můžete využít nějaké klasické verše, případně i písničkový text a podle možnosti ho lehce upravit, aby bylo zřejmé, že patří tomu vašemu „nej“ partnerovi. Přepíšete-li krásným písmem a zarámujete pěkným rámečkem, obdarovaný jistě pochopí, jak cenný dárek dostává.

Večeře

podarok 3Člověk nemusí být právě věhlasný „chef“, aby dobře a přitom nijak draze dokázal pohostit přátele. Můžete upéct pizzu nebo cukroví. Připravit něco podle jednoduchého receptu, který si sami najdete. Hlavní je způsob podávání. I obyčejné jednorázové papírové nádobí se dá vhodným obrázkem nebo nápisem změnit ve zcela speciální druh osobní gratulace.

Samozřejmě, že každý zamilovaný pár ocení nejvíc romantický večer se svíčkami, teploučkými plédy, svařeným vínem nebo čokoládou…

Tričko

Tričko s natištěným vtipným sloganem nebo výrokem oblíbeného autora vašeho partnera či příbuzného by mohlo být skvělým vánočním dárkem! Zamyslete se nad vhodným citátem a vytiskněte ho nebo napište barvami  na textil.

Umění

Uznávaná umělecká díla stojí samozřejmě nekřesťanské peníze. Mnohem levněji vyjde stát se sám na chvíli malířem nebo sochařem. Namalujte portrét nebo obyčejnou krajinku – bude to unikátní umělecké dílo. Pokud vás pánbu opravdu neobdařil talentem a do malování se bojíte pustit, stále je tu možnost vyrobit pěknou koláž z výstřižků – romantickou, vtipnou, abstraktní nebo realistickou. Možná byste našli i začínajícího výtvarníka, který by vám pěkný obrázek namaloval za přijatelnou cenu.

podarok 6Puzzle

Nezbytné nástroje: barevná tiskárna, fotopapír, nůžky. Otázka: Jak z toho vyrobit vánoční dárek? Odpověď: vytisknout pěkný obrázek na fotopapír a rozstříhat na malé kousky. Buďte pečliví a přesní, aby šel opravdu složit pěkný puzzlík. Obrázek k vytištění volte tématicky, podle toho, komu puzzle darujete…

Filmová noc

V předvečer Nového roku nebo o vánočních prázdninách můžete někomu blízkému nebo kamarádovi připravit kinomaraton. Zásobte se popcornem a nechte kamaráda vybírat z předem připravených filmů. Třeba i „Stmívání“.  A třeba i všechny díly. Zkrátka, buďte ušlechtilým filmovým dárcem, darujte to, co má ten druhý nejraději – a projednou se bavte s ním!

Lázeňské procedury…

V zimě nám zvláště chybí trocha péče a příjemného tepla. Připravte partnerovi relaxační večer – zapalte svíčky a aromalampy, napusťte vanu s vodou voňavou koupelovými solemi a heboučkou pěnou do koupele. podarok 7Pusťte nějakou jemnou tichou hudbu a nechte svého drahouška do sytosti se vyhřát a provonět. Pak mu ještě můžete udělat masáž. Máte-li pouze sprchový kout, přizpůsobte se situaci a z masáže udělejte hlavní bod večera. Svíčky a aromalampy mohou hořet kolem lehátka či lůžka, k masáži použijte olej s exotickou vůní, doplňte hudbou a vlídným slovem… :)

Sněhulák

Žijete-li někde, kde se vyskytuje sníh, můžete vyrobit opravdu originální dárek – sněhuláčka. podarok 8Nevadí, že půjde o dárek nikoli „na věky“ – ostatně, může se jara dožít i v mrazáku. Hlavní je originalita. Vyrobte sněhuláka nebo jinou sněhovou kompozici a snažte se dílu dodat individuální rysy, aby bylo zřejmé, komu je určeno. Aby se památka na tento čistě sezónní dárek jen tak nevytratila, můžete zároveň vyrobit fotodokumentaci vzniku díla a jeho přijetí obdarovaným.

Říká se, že nejlepší dárek je ten vyrobený vlastníma rukama. Je to jistě pravda, vždyť do něj vkládáme své úsilí, snahu potěšit, zaujmout, ukázat svou lásku. V každém takovém dárku je opravdu kousek srdce. Jeho cenu penězi nelze vyjádřit. 

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny