Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Návod jak nekoupit padělek parfému - rady, tipy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Návod jak nekoupit padělek parfému - rady, tipy Email
Úterý, 22. leden 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4672x
navod-jak-nekoupit-padelek-parfemu-rady-tipySprávně použitá vůně má vystihovat osobnost svého nositele. Proto byste měli vybírat svůj parfém pečlivě a uvážlivě. Krásně vonět chce každá žena, každý muž. Kvalitní parfémy ale bohužel nejsou nejlevnější. Spousta z nás se tedy začala poohlížet po zboží e-shopů, internetových aukčních serverů nebo podomních prodejců, kteří mají k mání vůně snad všech známých značek za neodolatelné ceny.
___
___


Nabídka ale nemusí být až tak lákavá, jak na první pohled vypadá. Koupit si totiž můžete padělek, který voní zcela jinak, rychleji vyprchá, nebo dokonce nevoní vůbec. Jako nevítaný bonus si navíc můžete odnést nepříjemnou vyrážku na místech, kde jste "parfém" použili.

Jak se vyhnout nákupu padělku?

Varovat vás mohou tyto signály:

Příliš nízká cena

Příliš nízká cena - pokud vám prodejce nabízí parférn, který v obchodě stojí několik tisíc, za pár stovek, zbystřete. Půjde buď o padělek, nebo ještě hůře - o kradené zboží. Ušetřená tisícovka pak může být nepříjemnou daní k tomu, že budete muset vysvětlovat policii, že jste netušili nic o původu podezřele levné lahvičky s vůní, kterou vám pravděpodobně zabaví.

Jiná vůně, rychle vyprchá

Parfém voní jinak a rychle vyprchá? Rozbalili jste lahvičku s objednaným parfémem, nedočkavě se navoněli a ouha - to, co cítíte, se ani v nejmenším nepodobá vůni, která na vašem zápěst ulpěla po návštěvě v parfumerii a voněla až do večera.

 

Kde může být problém?

Může to znamenat, že jste si koupili padělek, ale i to, že parfém byl nesprávně skladovaný a zkazil se nebo je starý. Je také možné, že prodejce vám poslal parfém vyrobený pro asijský či africký trh, který má odlišné složení a je většinou vyroben z levnějších ingrediencí.
Padělek signalizuje i to, že vůně velmi rychle vyprchá. Pozor si dejte hlavně u pouličních prodejců. Levná kopie sice voní stejně, ale budete se muset vonět několikrát denně a ve finále stejně neušetříte. 

 

Obal parfému

Netypické a nekvalitní balení. Výrobci čas od času mění design flakonků. Pokud ale dostanete vůni v lahvičce, která se nepodobá tomu, co jste si vyhlédla na stránkách výrobce, a navíc působí levně nebo je z plastu, je pravděpodobné, že nejde o originál.
Varovat by vás měly i netypické rozměry flakonu, křivě či nedbale nalepená nebo podivně natištěná etiketa. To samé platí o krabičce, do níž by měl být parfém vždy zabalen - kvalitu parfému snižuje i vystavení světlu, před čímž originální vůni brání právě krabička. Vodítkem může být i zmuchlaný celofán, krabička omotaná lepicí páskou nebo ušpiněná od lepidla - to vše značí, že něco není v pořádku a že určitě výrobek není od skutečného světoznámého výrobce, který je uvedený na obale. 

 

Název parfému

Padělatelé se často vyhýbají postihu tím, že okopírovanou vůni sice prodávaj v naprosto shodném balení, ale v názvu jsou nepatrné odlišnosti, např. Adibas, Diot, Chanil ... Při koupi si proto parfém nejen očichejte, ale také důkladně prohlédněte etiketu a nápisy na krabičce.

Někteří výrobci napodobenin používají jinou fintu - na balení najdete nenápadný dovětek: slova "type", "like", "inspired by" apod., tedy "jako originál, nikoli skutečný".

 

Reklamace, vrácení parfému a peněz

Podezřelý parfém vůbec nekupujte. Pokud jste si vůni už pořídili a výrobek se vám nezdá, nebojte se bránit. Seriózní e-shop by měl případné odlišnosti vysvětlit. Může se například jednat o limitovanou edici nebo barevné odchylky způsobené složením.  Například oblíbený parfém Angel obsahuje nestabilní modrou barvu a v mnoha barevných odchylkách, od blankytně modré až po zelenkavou, ho najdete i v řadě parfumerií). Je-li parfém zkažený - což nemusí být vidět na první pohled - nebo trváte-li na tom, že jde o padělek, měl by vám prodejce vrátit peníze. S reklamací ale neotálejte,  s poloprázdnou lahvičkou, kterou se budete snažit vrátit po půl roce od zakoupení, neuspějete ani u toho nejvstřícnějšího prodejce.

 

chanel-coco-padelek-falzifikat

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny