Dobrý večer, dnes je pátek 14.6.2024, svátek slaví Roland, zítra Vít.

Co znamenají symboly (smajlíci) označující kvalitu vody ke koupání

kvalita-vody-na-koupani-symboly-legenda

kvalita-vody-na-koupani-symboly-legenda
Koupací oblasti ve volné přírodě jsou místa, kam se ,,historicky" chodí koupat velký počet obyvatel, není zde však provozováno oficiální koupaliště a sledování jakosti vody je povinností státu, respektive krajských hygienických stanic. V koupací oblasti se nevybírá vstupné a ve většině případů chybějí záchody, odpadkové koše apod. Kvalitu vody u obou typů sledují odborníci v koupací sezoně jednou za čtrnáct dní. Rozhodují laboratorní analýzy, zákal vody, pěna, olejový film či nepříjemný zápach. Poté co se výsledky vyhodnotí, je kvalita vody označena do jedné z pěti jakostních kategorií a označena s sybolem.

___
___Symboly kvality vody ke koupání (leganda):

kvalita-vody-na-koupani-symboly-legenda

kvalita-vody-na-koupani-symboly-legendaVODA VHODNÁ KE KOUPÁNÍ

Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.

VODA VHODNÁ KE KOUPÁNÍ SE ZHORŠENÝMI SMYSLOVĚ POSTIŽITELNÝMI VLASNOSTMI

Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.

ZHORŠENÁ JAKOST VODY

Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se určitě osprchujte.

VODA NEVHODNÁ KE KOUPÁNÍ

Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména citlivým jedincům, například dětem, těhotným ženám, osobám trpícím alergií a osobám s oslabeným imunitním systémem.

VODA NEBEZPEČNÁ KE KOUPÁNÍ

Voda neodpovídá hygiemckým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.