Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Právo a sebeobrana Minimální výživné, alimenty na dítě, výše minimálního výživného - návrh zákona

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Minimální výživné, alimenty na dítě, výše minimálního výživného - návrh zákona Email
Čtvrtek, 28. leden 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 20908x
minimalni_vyzivne_alimenty_vyse.jpgDo druhého čtení postoupil návrh zákona poslanců ČSSD, který stanovuje minimální výživné na dítě. Rodič, který nemá dítě v péči, by měl platit měsíčně alespoň 1400 korun na dítě do šesti let věku a 1680 korun na starší dítě.
___
___
Nejnižší sazba alimentů by podle návrhu zákona byla 1400 korun, nejvyšší pak nejméně 13 200 korun, uvádí předloha. Sociální demokraté tvrdí, že neúplné rodiny s nezletilými dětmi patří mezi domácnosti nejvíce ohrožené chudobou a jejich příjmy jsou většinou pod životním minimem.

"Průměrné výživné v České republice nepokrývá ani 20 procent průměrných nákladů na výchovu a výživu dítěte," uvedli předkladatelé zákona. Samoživitelky navíc podle nich mají nevýhodné postavení na trhu práce. Státu se také nechce zakročit v situaci, kdy lidé neplatí výživné, dodali.

Lidé s příjmem do deseti tisíc korun by měli podle předlohy socialistů platit na dítě do šesti let nejméně 1400 korun měsíčně, na starší dítě 1680 korun. S výší měsíčního výdělku minimální alimenty rostou a lidé s příjmy nad 100 tisíc korun by měli platit na dítě do šesti let 11 tisíc korun, na starší 13200 korun. "Výživné by mělo být valorizováno v závislosti na míře inflace podobně jako částky životního minima. Pokaždé, když je vláda zvýší, zvýší ve stejném poměru
nařízením i sazby minimálního výživného," píše se v důvodové zprávě.

Pokud lidé výživné neplatí a exekuce jsou marné, měl by alimenty platit stát. Předkladatelé je nazývají náhradním výživným, činilo by 700, nebo 840 korun, tedy polovinu řádných alimentů. Socialisté uvádějí, že stát by platil asi na 40 tisíc dětí. Roční náklady státu by byly až 300 milionů korun, od nichž je ale nutné odečíst asi 120 milionů korun na dosavadních příspěvcích na výživu dítěte.Související texty: 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny