Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Počítače a internet Zajímavosti o vyhledávači www.seznam.cz - mýty, fakta

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Zajímavosti o vyhledávači www.seznam.cz - mýty, fakta Email
Čtvrtek, 08. duben 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5679x

myty_fakta_seznam.cz.jpegSeznam.cz je bezesporu nejnavštěvovanější vyhledávač na českém internetu. Možná vás napadají některé otázky jako například, jestli je zoznam.sk stejného majitele jako seznam.cz, jak je to s homepage nebo jak vypadá serverovna tohoto portálu.

___
___

Mýty a fakta o vyhledávači SEZNAM.CZ

Zoznam.sk je slovenský Seznam.cz

Slovenský portál www.zoznam.sk vypadá na první pohled jako mladší brácha českého Seznamu. Název, obsah i grafika jako by spolu souvisely, a bereme-li v úvahu, že oba jsou ve svých zemích jedničky v oboru, člověk by řekl, že jde o stejnou firmu. Ale nejde. Český Seznam patří opravdu jen do Čech, a přestože se kolem roku 2000 chystal vybudovat na Slovensku své dvojče, nakonec z projektu sešlo. Tyto dva portály spolu nemají nic společného.
Hlavní stránka Seznamu je jen jedna

Hlavní stránka Seznamu je jen jedna

Mýtus o tom, že hlavní stránka Seznamu je neměnná a všichni uživatelé ji vidí stejně, pramení možná jen ze zvyku. Grafický design i všechny služby, které na hlavní stránce Seznamu vidíte, nejsou neměnné a lze z nich vytvořit statisíce unikátních variant. Po přihlášení na hlavní stránce Seznamu můžete pomocí tlačítka NASTAVENÍ v pravém horním rohu stránky objevovat úplně nový Seznam. Můžete upravit jak barevnost stránky (nabídka skinů), tak množství a umístění boxů s informacemi (TV program, kurzy měn, Katalog a další). Dokonce můžete zvolit i vlastní zdroje informací, které vás zajímají (RSS zdroje). A pokud máte větší monitor, můžete si stránku koncipovat jako třísloupcovou, a to už je pořádná změna!
Služby Seznamu běží díky jednomu velikému serveru, který když vypadne, vypne se celý Seznam

Služby Seznamu běží díky jednomu velikému serveru

Jeden tak obrovský počítač, na kterém by běžely všechny služby Seznamu, by sotva někdo vyrobil. Ve skutečnosti jich má Seznam rovnou tisícovku ve dvou serverovnách. Ve dvou proto, aby se při neočekávaném výpadku elektřiny nebo některého ze serverů celý provoz automaticky přepnul na druhý zdroj (podobně jako záloha ve velké elektrárně). Z toho vyplývá, že Seznam by se nikdy neměl „vypnout“, protože jeho servery se mohou v provozu nepřetržitě doplňovat.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny