Dobré ráno, dnes je sobota 13.7.2024, svátek slaví Markéta, zítra Karolína.

Nejpoužívanější, nejčastější hesla na internetu

nejpouzivanejsi_nejcastejsi_hesla_na_internetu.jpgMezi hesly převažují číselné kombinace, nechybí ale ani vyznání lásky. Na 32 milionů hesel analyzovala společnost Imperva, která se zabývá ochran bezpečnosti dat. Reagovala tak na situaci, kdy loni v prosinci se hackeři dostali na stránky webu RockYou. Získali tak přístup právě k milionům hesel.

___
___

 

nejpouzivanejsi_hesla_na_internetu.jpg

nejpouzivanejsi_hesla_na_internetu.jpg - nejpouzivanejsi_hesla_na_internetu.jpg
Imperva všechny, kteří si s hesly na internetu moc nelámou hlavu, varuje, že velmi riskují. Teď společnost zveřejnila žebříček nejpoužívanějších hesel na internetu. Chce tak zabránit tomu, aby lidé používali stále stejné kódy.

Musíme si uvědomit, že v dnešní době znamenají jednoduchá hesla téměř automaticky útoky hackerů. Hackeři tak jen s minimálním úsilím získají citlivé informace.

Průzkum vyšel v angličtině, slovo "password“ neboli heslo je ale často používané i v našich končinách. "Iloveyou" není třeba překládat. Někoho ale možná překvapí, že na šestém místě se umístilo heslo "princess“ neboli "princezna“. Je vidět, že počítačoví uživatelé ovládající angličtinu mají smysl pro romantiku, ale s invencí už je to horší.

Ve vlastním zájmu by lidé neměli používat třeba na sociální síti Facebook stejná hesla jako v práci. 

AUTOMATICKÝ ONLINE GENERÁTOR HESEL - NECHTE SI VYTVOŘIT SLOŽITÉ HESLOSouvisející článek: