Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Tvrdá tvrdozrnná pšenice semolina - těstoviny ze semoliny jsou zdravější

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Tvrdá tvrdozrnná pšenice semolina - těstoviny ze semoliny jsou zdravější Email
Úterý, 12. leden 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 30839x
tvrdozrnna_psenice_semolina_glykemicky_index.jpgMožná jste byli jako já a těstoviny jste kupovali především podle ceny. Jak to tak ale bývá, co je levnější, nemusí být nutně kvalitní. Platí to i klasických těstovin, které jsou nutričně chudé a mají především vysoký glykemický index.
___
___
___

Byla jednou jedna kvalitní pšenice. Říkalo se jí tvrdá nebo tvrdozrnná. Ta pšenice obsahovala více lepku než klasická bílá pšenice. Z tvrdozrnné pšenice se mlela semolina. Z té se pak následně dělaly těstoviny, které se nerozvařovaly, byly chutnější a také měly vyšší nutriční hodnotu.

Tak nějak by mohla vypadat pohádka o semolině a z ní vyráběných těstovin. Ona to ale není pohádka a takové těstoviny skutečně na našem trhu jsou. Je mnoho výrobců, které je na trh dodávají, stačí se podívat na internet.


Výhody těstoviny ze semoliny

 

  • mají vyšší nutriční hodnotu (tedy např. více minerálů)
  • a především mají nižší glykemický index - to znamená, že při jejich pozření se mnohem pomaleji zvyšuje hodnota krevního cukru - to vede ke skutečnosti, že se tělo nesnaží tolik hromadit cukry do zásoby (tedy že netloustneme) a cukr se rovnoměrněji spotřebovává z krve.

Nechci dělat reklamu (on mi to stejně nikdo nezaplatí :-) ), ale od té doby, co jsem se tyto skutečnosti dozvěděl se asi budu snažit nakupovat právě tyto přílohové těstoviny. Hlavní prodejce v ČR je firma Panzani.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny