Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava Sýry v těhotenství - které jsou vhodné a které nevhodné?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Sýry v těhotenství - které jsou vhodné a které nevhodné? Email
Úterý, 10. únor 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2977x

 

syry-v-tehotenstvi-ktere-jsou-vhodne-a-ktere-nevhodneSmetanový sýr má skvělou chuť a přitom vysokou výživnou hodnotu. Obsahuje velké procento vápníku, jedné z nejdůležitější výživné látky pro nastávající maminky. Vápník hraje důležitou roli v těle člověka, v období těhotenství je pak přímo nepostradatelný. A další důležité složky? Vitamín A, C, železo, bílkoviny a nasycené tuky.

___

___

Výživa těhotné ženyUž v prvním trimestru je vápník nepostradatelný, podílí se na uvolňování a absorbci hormonů, které se v těle těhotné ženy chovají jinak, než před otěhotněním.

Vápník dále hraje důležitou roli při tvorbě kostí budoucího miminka. Mineralizace kostí plodu může probíhat jen v případě dostatku kalcia. Zdrojem vápníku pro miminko je krev mámy a ta jej získá jen příjmem dostatku potravin s obsahem vápníku.

Nejen vápník, ale i cholin obsažený v čerstvém krémovém sýru napomáhá také správnému vývoji mozku. Sýr z pasterizovaného mléka je dobře stravitelný, skvěle chutná a obsahuje také riboflavin, vitamín B12, foláty a fosfor. Jen pozor, je nutné si vybírat nízkotučné měkké krémové sýry, které neobsahují tolik cholesterolu a nasycených tuků, jako běžné tučné sýry.

 

Které sýry nejsou vhodné pro těhotné ženy

Je nutné se vyvarovat měkkým zrajícím sýrům s plísní, jako například Hermelínu, Camembertu nebo Brie, stejně jako sýrům s modrou plísní uvnitř, tedy například Nivě. Tyto druhy totiž mohou být zdrojem různých bakterií, jako například listerie, ty totiž mohou poškodit nenarozené dítě.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny