Dobrý večer, dnes je sobota 22.6.2024, svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka.

Co se snídá v Evropě - Německo, Anglie, Itálie, Francie, Švédsko, Holandsko, ČR

 

co-se-snida-v-evrope-nemecko-anglie-italie-francie-svedsko-holandsko-cr

co-se-snida-v-evrope-nemecko-anglie-italie-francie-svedsko-holandsko-cr
Kvalitní snídaně je základ. Jak začínají den lidé v různých částech světa? Co jí lidé v Německu, Itálii, Anglii, Francii, Švédku a Holandsku? A jak jsme na tom my - Česi? No nic moc, proč je tomu tak? Počtěte si. ;)

___

___

NĚMECKO - Pochutnáte si tady na čerstvě upečených, křupavých houskách s bílými grilovanými (bavorskými) klobáskami, vaře¬ném vajíčku nebo šunce.

 

ANGLIE - Anglickou snídani si můžete dát prakticky po celém světě. Míchaná vajíčka, slanina, fazole, toust s máslem a džemem jsou už tradicí. K tomu čaj s mlékem nebo káva.

 

ITÁLIE - Na jihu vám naservírují silnou kávu, nejlépe espresso, a k ní sladký koláč.

 

FRANCIE - Ve Francii si určitě dopřejte máslový croissant nebo křupavou bagetu s máslem a džemem. Jejich pečivo je nepřekonatelné.

 

ŠVÉDSKO - Chcete začít den zdravěji? Vypravte se do Švédska. Dostanete tam müsli s mlékem, ovesnou kaši, jogurt nebo tmavé pečivo. A k tomu spoustu zeleniny.

 

HOLANDSKO - Tahle země je smetanová. K snídani vám dají kávu s ohromnou čepicí šlehačky, ovoce namočené v husté smetaně a k tomu všemu krajíc chleba s máslem a čokoládovou rýží.

 

A CO MY? - Nic moc. V Česku pravidelně snídá necelá polovina lidí. Třetina z nás se nají až v zaměstnání, často si dopřáváme jogurt. Ale zapomínáme na ovoce a zeleninu. K tomu popíjíme hlavně kávu, případně čaj.