Příjemnou noc, dnes je neděle 23.6.2024, svátek slaví Zdeňka, zítra Jan.

Dary svatebčanům - hodnota dárku, obal

dary_darky.jpgNebojte se přiložit ke svým svým darům i květinám pro oslavence svou vizitku. Obzvlášť je tato forma předání daru vhodná v okamžicích, kdy se předpokládá větší množství darů, např. svatby, životní jubilea s větším počtem hostů. Pomůžete oslavenci lépe se orientovat v množství pozorností, které od přítomných obdržel.

___
___

Volte úměrnou hodnotu

Volte dar úměrný příležitosti i vztahu, který k oslavenci máte. Ne vždy je neobvykle velký dar vhodný.
Často může přivést do rozpaků jak samotného oslavence, tak přítomné hosty, kteří tak štědří nebyli. Navíc by se oslavenec cítil vůči Vám příliš zavázán povinován a možná by se cítil i zaskočen. Volte dar, který vystihne životní styl obdarovaného, jeho koníčky či neobvyklá přání, které někdy před Vámi projevil. Zkuste být originální a tipnout správně to, co by oslavence opravdu potěšilo.

Pokud neznáte obdarovanou osobu důkladněji a je to např. Váš nadřízený, který Vás pozval na své jubilejní narozeniny, můžete zvolit formálnější dárky jako koženou peněženku, luxusní psací soupravu, kvalitní víno – pokud je jeho příznivcem , kulinářskou soupravu atp.

 

Měl zaujmout dříve než se rozbalí - hezký obal

Rozhodně nešetřete samotným obalem u dárku. Dáme tím najevo, že jste výběru, ale i samotnému předání věnovali pozornost a nic jste nepodcenili. Než však vložíte dárek do vhodné dárkové krabičky nebo balicího papíru, zkontrolujte zda nemá dárek cenovku. Na dárky myslete vždy dopředu. Nemělo by se stát, že z nouze sáhnete po doma odloženém reklamním dárku. Reklamní dárky s potiskem se oslavencům při podobných příležitostech nedávají. Jsou opravdu reklamní a patří jen obchodním partnerům.

 

Dárky konkrétně zvažujte

Dáváte-li dárek cizinci, měl by být symbolicky spojený s něčím typicky tuzemským. Např. kulinářské speciality, výrobky či alkohol, který je pro zdejší zemi typický.

Jste-li zváni na party, večírek nebo oslavu, kde jsou malé děti, přineste malý dárek i jim.

 

Dárky od hostitele

Jste-li hostitel a chcete a chcete-li své hosty překvapit, můžete pro ně připravit malá hezky balená překvapení při jejich odchodu. Zde můžete rozvinout svou fantazii. Jste-li zdatná cukrářka, můžete připravit drobné cukroví a zabalit ho do ozdobných krabiček. Máte-li výtvarné nadání, můžete zhotovit malý šperk nebo ozdobnou dekoraci. Je-li Vaší zálibou zahrádka, vymyslete malé dekorativní květináčky s malou sazeničkou nebo malým aranžmá umístěným do florexu atp. Určitě Vaše hosty tato milá pozornost od Vás potěší.

 

Dárky na dětské party

Pořádáte-li dětskou party, je zvykem a téměř pravidlem, že by každé z dětí nemělo odejít s prázdnou. Připravte drobné dárečky, které nemusí stát hodně peněz, ale potěší. Dobrou variantou jsou v rámci tematických narozeninových sad drobné dárečky a pozornosti, které jsou vhodným doplňkem tématu.

 

Dárky a dary svatebčanům

Dárky hostům se připravují i při svatebních hostinách. Krásně zdobené krabičky s koláčky, tzv. výslužku můžou doplnit nebo nahradit i tzv. „svatební měšce“ či krabičky naplněné několika kousky svatebních pralinek. Mohou to být srdíčka v cukrové polevě, které barevně doplňují svatební výzdobu nebo tradiční svatební mandle.

Pokud přinášíme hostitelce květiny, měl by je předávat muž. Naopak muži předává květiny žena. Květinu muži darovat můžeme, ale měla by mít „pánské aranžmá“ a nepůsobit příliš romanticky. Květinu jako dar a pozornost zásadně kupujeme čerstvou a řezanou. Můžou však nastat i situace,kdy v rámci kolaudace nového bytu svých přátel, chceme zvolit květinu v květináči. Tady se může samozřejmě učinit výjimka.
Květinu nedáváme balenou v papíru z květinářství. Neznamená to však, že z květiny odstraňujeme ozdobné celofány a ozdobné papírové manžety, ty jsou součástí květiny a samozřejmě k ní patří.