Dobrý večer, dnes je sobota 22.6.2024, svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka.

S dětmi se to musí umět. Pár triků jak na ně vyzrát.

triky_na_deti.jpgS dětmi to není vždy jednoduché, ale máme je přesto rádi a jsou to naše malé poklady přinášející nám radost. Někdy jsou neodbytní, jindy mají všetečné dotazy, ale často nás také svým maximálně přirozeným chováním rozesmějí. Článek podává několik rad kolem dětí.

___

___

Co dělat když dítě utratí všechny peníze co dostane?

Moje sedmiletá dcera Karla všechny peníze, které kdy dostala od babiček či tetiček, utratila za pamlsky nebo hračky. Rozhodla jsem se vést ji trochu zodpovědněji. Zřídily jsme společně tři ‚spořící sklenice‘ a Kája do nich nyní penízky spravedlivě rozděluje. Do jedné sklenice spoří na hračky a sladkosti, do druhé na knížky a ‚chytrou zábavu‘ a do třetí na dobročinnost. Sklenice mají také tu výhodu, že mince i bankovky jsou v nich hezky vidět, takže Kája má přehled o svém šetření.
Kateřina Semerádová, Praha 8

Popletené bačkůrky

Tento nápad jsem vyčetla v jednom zahraničním časopise a musím říci, že se osvědčil. Čtyřletý Filip si neustále pletl bačkůrky a vůbec mu nevadilo, že je má naopak. Na levou bačkůrku jsem mu proto černou fixou napsala velká písmena ‚FI‘ a na pravou ‚LIP‘. Od té doby se vždycky snaží poskládat své jméno tak, aby bylo správně.
Radka Vojáčková, Brno

 

Kdy už to bude?

Pětiletý Pavlík je jako každé dítě netrpělivý a cokoli doma děláme (nebo když třeba vařím), trápí mě otázkou: „Kdy už to bude?“ Aby lépe chápal čas, vymyslela jsem řešení: Vyrobila jsem z kartonu hodinový ciferník s pohyblivými ručičkami a pověsila ho pod skutečné hodiny. Na papírovém ciferníku nastavím čas konce činnosti a Pavlík pak čeká, kdy budou oboje hodiny ukazovat stejně.
Veronika Petříková, Praha
 

Lednička bez ledničky na cestách

Když se v horkém létě chystám s mými dvojčaty Sárou a Klárou ven, beru s sebou nakrájená jablka v termo sáčku. Aby bylo ovoce dlouho studené a osvěžující, vložím do termosáčku zmrzlá kousací kolečka, která holky používaly, když jim rostly zoubky. Jdeme-li na delší výlet a jídla je více, použiji namražený gelový polštářek.
Eva Frýdecká, Zlín

Deník na zdi

Když se narodila moje dcera Alenka, měla jsem předsevzetí, že jí budu psát deník a zaznamenávat hlavní milníky jejího života. Jenomže jak je člověk v jednom kole, psaní vynechává a odkládá... Pár poznámek jsem udělala do normálního nástěnného kalendáře a najednou jsem zjistila, že to funguje. Zvykla jsem si na to a dnes už mám popsanou polovinu dalšího kalendáře ­- tentokrát pro mého osmiměsíčního syna Vojtu.
E. Marková

Zdravé osvěžení

Chtějí-li moje děti zmrzlinu, nabízím jim k osvěžení zmrzlé kousky pomerančového nebo grepového džusu. Tvořítka na nanuky jsou k dostání v běžných domácích potřebách.
Andrea Dosoudilová