Náhodné stránky webu
- (28.11.2011) Jak se dělají děti - co odpovědět dítěti pokud se zeptá?
- (31.12.2013) Hasičky Ořechov - erotický nástěnný kalendář - cena, objednávky, ukázky
- (25.09.2015) Jak udržet opálení po celý podzim - tipy a rady
- (30.04.2012) Jak se projevuje May-Thurnerův syndrom, syndrom komprese pánevní žíly - příznaky, projevy
- (03.01.2008) Žádost těhotné o odklad výkonu trestu - vzor zdarma
Sponzorované odkazy:
Slovník - hledej:
Předpověď počasí



Další dny...
Počet stránek v systému
Příprava na první školní den - nákup potřeb se školáčkem, plánování, motivace a aklimatizace na životní změnu dítěte |
![]() |
Neděle, 19. srpen 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1199x |
První dny a týdny ve školních škamnách bývají náročné pro děti i rodiče. Jak lze hladce vklouznout do kolotoče povinností? Prázdninový čas neúprosně končí a kluky a holky zase čeká nasávání vědomostí. Přechod do školního režimu z rozvolněného léta, kdy večerka byla spíš věcí domluvy, domácí úkoly zakázané slovo a o ranním vstávání nikdo nechtěl ani slyšet, není snadný. __ __ Psychologové tvrdí, že školákům trvá až měsíc, než se zajedou ve všednodenním rytmu. Rodiče by se proto měli během prvních dní obrnit trpělivostí. Zároveň musejí dětem připomenout, že tu nejsou jen na podepisování žákovské, ale aby jim pomohli překonat těžkosti. Jak tedy úspěšně odstartovat do nového školního roku?
PLÁNOVÁNÍ: Stanovte si s potomkem cíle pro nastávající školní rok. Popřemýšlejte, jaké bude navštěvovat kroužky (pamatujte, že méně je mnohdy více). Neopomeňte probrat ani očekávaný prospěch. Známky nechte stranou. Spíš si řekněte, na který předmět by se potomek měl zaměřit, protože vloni výsledky neodpovídaly jeho schopnostem. Vize malé odměny v pololetí jeho úsilí jistě jen prospěje.
MOTIVACE: Dětem se do trápení mozkových závitů přirozeně nechce, a tak byste jim při každodenních činnostech měli ukazovat, jak jsou důležitá písmenka i počty. Na nákupu je nechte spočítat peníze, při vaření odvážit suroviny. Pro odrostlejší školáky jsou rodiče spíš průvodci vzděláním. Podporujte je v mimoškolních aktivitách a hlavně se o dění ve škole stále zajímejte. Díky tomu pochopí, že vzdělání je pro vás důležité, a budou ho za podstatné považovat též vaše ratolesti. |