Dobrý večer, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Na jaké skryté závady si dát pozor při koupi bytu

na-jake-skryte-zavady-si-dat-pozor-pri-koupi-bytu
na-jake-skryte-zavady-si-dat-pozor-pri-koupi-bytu
Rozhodli jste se pro koupi bytu? Ať jde o novou nebo starší nemovitost, buďte opatrní a zaměřte se na několik podstatných skutečností, které je lepší odhalit ještě před koupí, než později řešit jako skryté vady. O pomoc také můžete požádat odborníka nebo odbornou firmu, která vyhodnotí vady bytu či domu a doporučí nemovitost nekupovat nebo smluvit nějakou nezanedbatelnou slevu.
___
___


PODLAHY

Je podlaha přesně podle standardu nebo klientské změny? Jsou spoje plovoucích podlah bez stop po použitém lepidle? Nezačíná se podlaha vlnit? Jsou soklové lišty správně uchycené? Nejsou někde uražené rožky desek podlahy?

DLAŽBY A OBKLADY

Jsou položené podle správného spárořezu? Nechybí někde spárování, je čisté a bez prasklin? Má dlažba všude stejný odstín? Jsou obklady čisté, bez stop po bezbarvém silikonu? Nevznikly pod položenými dlaždicemi vzduchové kapsy? Jsou kvalitně provedené kamenické detaily nebo lišty?

OMÍTKY A MALBY

Jsou všude pravoúhlé rohy a svislé stěny? Nejsou v omítkách trhlinky? Nejsou omítky nadměrně vlhké? Je všude v místnosti stejný počet vrstev malby? Jsou očištěné zbytky barvy z vypínačů, soklíků podlahy, zárubní?

OKNA

Jsou okna správně uchycená? Nezavírají či neotevírají se sama po otevření? Není zanesen odvod kondenzátu v rámech oken? Jsou okna ve správné výšce nad podlahou? Jsou okna těsná, správně utěsněná? Je možná lehká manipulace s klikami?

PARAPETY

Jsou venkovní parapety ve správném spádu? Jsou vruty těsné? Není upadlá omítka pod vnitřním parapetem? Jsou parapety podle standardu?

DVEŘE

Jdou dveře bez odporu dorazit k zárubni? Jsou bez oděrků a škrábanců? Jsou kliky a zámky funkční?

KONTROLA DISPOZICE

Je dispozice podle poslední platné klientské změny? Lze nastěhovat a umístit pračku? Je WC ve správné výšce nad podlahou? Odpovídají plochy místností?

VYTÁPĚNÍ

Jsou tělesa i hlavice podle standardu? Nejsou na tělesech oděrky? Jsou všechna tělesa stabilní a správně ovladatelná? Je kotel funkční a správně osazený?

ELEKTROINSTALACE

Je rozvaděč správně proveden? Je napětí ve volných kabelových vývodech? Jsou pevně osazené a funkční zásuvky? Je dobře provedeno trubkování pro datové kabely?

VZDUCHOTECHNIKA

Funguje větrání na WC? Jak výkonnou digestoř je možné instalovat? Nerezonuje koupelnový ventilátor při provozu? Jsou správně osazené zpětné klapky?

SPOLEČNÉ PROSTORY A OKOLÍ DOMU

Není poškozená dlažba ve společných prostorech? Nejsou rohy omítky na chodbě uražené? V jakém stavu jsou vnější a vnitřní parapety, okna a dveře ve společných chodbách? Jsou dokončené sadové úpravy? Fungují zvonky?


TIP:

Sádrokartony, to je nejlevnější stavební alternativa. Od výstavby domů, po rekonstrukce koupelen. Cenová nabídka ZDARMA.

Chcete inspekci Vaší budoucí nemovitosti od odbroníka? Zkuste navštívit www.bytecheck.cz