Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Automobily, motocykly Umístění GPS navigace nebo jiného předmětu na přední sklo auta, automobilu

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Umístění GPS navigace nebo jiného předmětu na přední sklo auta, automobilu Email
Čtvrtek, 17. únor 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14817x
je-mozne-dat-gps-navigaci-na-predni-sklo-auta-automobilu-vozidla.jpgMinistersto dopravy se vyjádřilo k otázce, jak je přesně myšlena věta, která je  § 34 odst. 3 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb. a zní: „… v zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty, které by omezovaly výhled řidiče všemi směry…“ Jak je to tedy? Je možné umístit přísavkou na přední sklo auta, automobilu GPS navigaci či GPS černou skříňku s přední kamerou.
___
___

Je možné umístit GPS navigaci nebo kameru do auta (černou skříňku) na přední sklo automobilu nebo ne

Umístění přídavných systémů přísavkou na čelní sklo vozidla lze připustit, avšak za splnění všech zákonných podmínek. Z legislativně-technického hlediska řeší umístění těchto zařízení ustanovení § 34 odst. 3 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb., v posledním znění, tj. textem „… v zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty, které by omezovaly výhled řidiče všemi směry…“.

Obecné určení míst, kde je možné umístit systém připevněný přísavkou na čelní sklo, není možné, protože zorné pole řidiče, tj. pole výhledu řidiče, je nutno posuzovat pro každý typ vozidla individuálně. Plocha čelního skla není u všech silničních vozidel totožná se zorným polem řidiče. V důsledku konkrétních konstrukcí čelních skel a předních částí vozidla dochází v některých případech například k tomu, že řidič čelním sklem vidí na části karoserie a ne na vozovku a okolí vozidla (např. výhled je i na kryt motoru) a tato plocha čelního skla tedy není zorným polem řidiče.

Další plocha čelního skla, která není zornou plochou řidiče, je horní část plochy čelního skla se sníženou propustností (horní ztemňovací pás). Tyto plochy čelního skla jsou uvedeny jako příklady, kdy celá plocha čelního skla není zorným polem řidiče, neznamená to však, že jde o schválení možnosti montovat předmětná zařízení do těchto míst, bez kontroly plnění všech požadavků v konkrétním případě.

Při silniční kontrole může Policie např. ověřit, zda systém je v konkrétním případě umístěn tak, že nezakrývá výhled řidiče.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny