Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Automobily, motocykly LKAS technologie na automobilu - co je to a jak funguje Lane Keeping Assist System?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
LKAS technologie na automobilu - co je to a jak funguje Lane Keeping Assist System? Email
Středa, 19. listopad 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4368x
lkas_co_je_to_jak_funguje_honda.jpgFirma Honda přišla s novinkou, která by měla zvýšit bezpečnost na cestách. Je to Lane Keeping Assist System? Na tuto otázku odpoví následující stránka a na fotografii ukáže, jak systém funguje v praxi.

 

video obrázky fotografie zobrazení demonstrace recence animation movie picture photography

Co je to a jak funguje?

Systém využívá kamery upevněné pod čelním sklem vedle vnitřního zpětného zrcátka. Ta dokáže identifikovat čáry podélného značení na vozovce nebo čáry pruhů na víceproudé dálnici, mezi nimiž vozidlo jede. Jakmile vozidlo začne vybočovat z jízdního pruhu systém LKAS na to upozorní a zároveň pomocí síly do řízení (volantu) pomůže řidiči upravit směr jízdy tak, aby se vůz pohyboval v příslušném jízdním pruhu. Pokud se vozidlo dostane příliš blízko k okraji jízdního pruhu, na multifunkčním displeji se zobrazí výstražné upozornění a zazní zvuková signalizace. Pomocí volantu se pak řidič vrátí vozidlo zpět doprostřed svého jízdního pruhu. Systém LKAS vypne upozornění a přestane působit silou na řízení.

 

Nenahradí řidiče

Systém LKAS funguje v rozsahu rychlostí 72 až 180 km/h a v zatáčkách o poloměru větším než 300 m, ale v žádném případě nenahrazuje činnost řidiče a není určen k tomu, aby řidič nemusel držet volant nebo se nevěnoval řízení. Několik sekund poté, co sundá řidič ruce z volantu, nebo když systém vyhodnotí, že se řidič nevěnuje řízení, LKAS v několika krocích na tuto skutečnost nejprve řidiče upozorní a poté se vypne. Jakmile řidič opět pohne volantem systém LKAS se opět aktivuje.

 

lkas_technologie_co_je_to_jak_funguje_na_automobilu.jpg

Pokud se vozidlo přiblíží k levé nebo pravé podélné čáře jízdního pruhu, systém zasáhne mírným tlakem (točivý moment) do řízení. Jakmile se vozidlo začne vracet do středu jízdního pruhu, moment slábne. 

 

 

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny