Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Zvýšení výživného od otce když dítě nežije u matky a ta žádné výživné neplatí

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Zvýšení výživného od otce když dítě nežije u matky a ta žádné výživné neplatí Email
Čtvrtek, 21. duben 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3210x

Mám dospělého potomka, platím na něj výživné ve výši 3500 Kč. Matka potomka neplatí žádné výživné. Nyní potomek navrhl soudu, aby bylo výživné zvýšeno. Mohu já nebo můj právník do vyjádření k návrhu napsat, že matka neplatí žádné výživné, i když u ní potomek nebydlí (bydlí mimo bydliště mě otce i matky) a aby bylo jí výživné stanoveno nebo to musí udělat potomek? Může soud sám od sebe matce určit výživné matce?

___

Může v rámci probíhajícího soudního řízení na můj popud soud zjišťovat příjmy matky nebo nikoliv? Je pravděpodobné, že mi soud výživné navýší? Alexandr

Syn požaduje zvýšení alimentů jen po otci, matka neplatí ale nic
ODPOVĚĎ:

Váš potomek by musel sám podat návrh na určení výživného placeného matkou. Vy sám tak učinit nemůžete. V soudním řízení o zvýšení výživného můžete jedině namítnout, že matka alimenty neplatí a tedy  není správné, aby soud Vám výživné zvyšoval. Soud bez návrhu v této věci rozhodnout u zletilého potomka nemůže, nemůže tedy určit výživné poskytované ze strany matky ani požadovat po matce doložení jejích příjmů a výdajů. 

Šance, že Vám výživné bude navýšeno je  sice pravděpodobná, ale argumentem o např. vysokých příjmech matky a její vyživovací povinnosti vůči dítěti, můžete odvrátit toto navýšení. V případě, kdy dítě žije samostatně nelze s jistotou říci, zda Vám budou nebo nebudou alimenty zvýšeny.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny