Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Vystavení neschopenky zpětně, rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti dodatečně

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Vystavení neschopenky zpětně, rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti dodatečně Email
Neděle, 17. leden 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13550x

Slyšel jsem, že jsou i situace, kdy je možné získat při nemoci zpětně neschopenku, pokud jsem nachlazený. Je to tak? Jarda
___ODPOVĚĎ:
Ano, při nachlazení (zánět cest dýchacích) není zapotřebí z důvodu vystavení neschopenky (přesně „rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti“) ihned navštěvovat lékaře, když je člověk na začátku onemocnění a hrozí rozšíření infekce v čekárně u lékaře nebo např. v prostředcích hromadné dopravy. Je ale zapotřebí praktického lékaře informovat o onemocnění telefonicky a následně nejpozději do 5 dní jej navštívit.

Stejná opatření platí i po dobu platnosti mimořádných opatření vyhlášených hlavním hygienikem ČR v souvislosti s epidemií chřipkových onemocnění.

 

Ošetřující lékař může zároveň podle platné právní úpravy ukončit pracovní neschopnost až 3 kalendářní dny dopředu, proto při obvyklém průběhu onemocnění je možné obdržet při jedné návštěvě u lékaře rozhodnutí o vzniku i ukončení pracovní neschopnosti současně.

 

Při rozhodování o dočasné pracovní neschopnosti zpětně za delší období než 5 kalendářních dnů, musí lékař žádat zpětně Okresní správu sociálního zabezpečení o udělení písemného souhlasu.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny