Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Výše výživného na rozvedenou manželku, manžela

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Výše výživného na rozvedenou manželku, manžela Email
Pondělí, 01. listopad 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4843x

Chtěla bych se zeptat na výživné. Mám postiženou dceru, plně závislou na mě. Jsem opatrovník, dcera je nesvéprávná. Důchod má letos vyřízený, zatím navštěvuje školu. Jak je to prosím s povinností otce jí platit výživné? Doposud platil 3500 Kč, já měla sociální dávky.
___
___


Nyní jsem bez nich, dcera má 8000 důchod, ale na její náklady nestačí (cestování autem, ošacení, bydlení, bezlepková a bezmléčná strava...). Pak by mne dále zajímalo, jak je to v tomto případě s výživným na rozvedenou manželku, když nepracuji a pečuji o dceru. Měl by stále pokračovat v platbě či můj nárok zaniká? Mám ješět dvě mladší děti, ale pokud bych neměla nejstarší dceru, pracovala bych. Žiji s dětmi sama. Děkuji za odpověď, Jarmila.


ODPOVĚĎ:

Přiznáním důchodu Vaší dceři odpadá povinnost otce platit výživné, neboť důchod se v tomto případě považuje za příjem. Pokud se jedná o výživné na rozvedeného manžela (manželku), můžete o něj požádat, pokud nejste schopna se sama živit. Ve Vašem případě (pečujete o společnou postiženou dceru) máte skutečně vážný důvod o výživné žádat, a domnívám se, že Vám bude přiznáno. Pozor ale na to, že výživné na rozvedeného manžela se neposkytuje ve výši, jako mezi manželi, ale pouze v takové výši, jak je Váš bývalý manžel schopen podle svých možností, schopností a majetkových poměrů – tedy zpravidla méně, než klasické výživné.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny