Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Vypořádání ostatních dědiců po úmrtí zůstavitelů

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Vypořádání ostatních dědiců po úmrtí zůstavitelů Email
Sobota, 25. prosinec 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2748x

Manžel vlastní dům ve kterém bydleli oba jeho rodiče, kteří tam mají věcné břemeno. Když byl svobodný obýval v domě tu část, ve které měli být rodiče. Po naší svatbě se měli do této části nastěhovat. Bohužel začaly problémy a nakonec došlo k tomu, že jsme se s manželem odstěhovali.
___
___


Bylo to celkem dost vyhrocené a manžel před tím než jsme se odstěhovali napsal, že se zavazuje, že po případném úmrtí či odstěhování obou rodičů z domu, rozdělí nabytou hodnotu z domu, po odečtení jeho nákladů na údržbu domu, mezi manžela a jeho dva bratry. Jedná se teď hlavně o tento psaný závazek, je-li platný, zda ho musí dodržet, nebo jak by se dal zrušit. Rodiče se nyní odstěhovali do domu s pečovatelskou službou a manžel uvažuje o tom, že by dům prodal. Děkuji, Valérie


ODPOVĚĎ:

Záleží na tom, jak je závazek formulovaný. Jestli je koncipovaný jako smlouva ve prospěch 3. osob s odkládací podmínkou (tj. podmínka, která nastane v budoucnosti – úmrtí nebo odstěhování rodičů) mohl by být platný. Osobně si myslím, že pokud již byl Váš manžel vlastníkem domu v době vzniku závazku, nejedná se o soudem vymahatelný nárok, ale pouze o závazek morálního charakteru. A tedy ho není třeba dodržet. Bylo by vhodnější, kdybyste ten dokument vzali a předložili ho k posouzení advokátovi.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny