Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Výplachy pochvy u vaginálních mykóz - pomáhají nebo ne?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Výplachy pochvy u vaginálních mykóz - pomáhají nebo ne? Email
Neděle, 16. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6269x

Mám vracejí se mi mykózy pochvy. Kamarádka mi radí, abych si po koupání dělala výplachy pochvy, ale podle jiných jsou naopak škodlivé. Jak to tedy je? Děkuji, Petra

___
___


ODPOVĚĎ:

Ženám, kterým se mykóza vrací, se doporučuje, aby si po koupání udělaly poševní výplach. Vyzkoušet můžete například přípravek AFLOVAG, který je připraven k okamžité aplikaci. Není tedy třeba se bát složité přípravy roztoku a opakovaného použití toho samého aplikátoru. Nosit ho můžete i v kabelce pro případ první pomoci, aplikovat ho můžete na toaletě nebo ve sprše. Má zklidňující účinky a snižuje překrvení i při chorobných stavech. Je volně prodejný v lékárnách.

Někdy lékaři vaginální výplachy nedoporučují, protože při hodně častém používání mohou narušit přirozenou vaginální mikroflóru. Ale pokud výplach použijete jako první pomoc při začínajících problémech, pro intimní hygienu na konci menstruace nebo jako oplach na zklidnění hráze po porodu, může jedině pomoci.

Výplach můžete použít také po pohlavním styku. Ačkoli to ve filmech neuvidíte, a i v běžném životě to mnoho lidí nedělá, doporučuji, abyste se po každém sexuálním styku osprchovali. Pochvu však v žádném případě vodou nevyplachujte. V případě potřeby použijte zmíněný originální vaginální výplach. Pitná voda není jako výplach pochvy vhodná, protože narušuje poševní rovnováhu (hlavně pH).

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny