Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Vykradení výherních hracích automatů - musí škodu nahradit obsluha restaurace?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Vykradení výherních hracích automatů - musí škodu nahradit obsluha restaurace? Email
Středa, 16. březen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2925x

Pracuji jako číšník v restauraci s herními automaty. Po jedné směně mi volal ráno v 6hod.majitel restaurace, že mu v jednom automatu chybí vložené peníze. My jako zaměstnanci máme pouze klíče od automatu, které slouží pouze pro vynulování výhry.

___

Klíče od spodní kasy, kde padají vložené peníze, má majitel a každé ráno chodí automaty vybírat a zapisuje stavy počitadel. Tento majitel má automaty pronajaté od firmy, která zajišťuje opravy, celkový provoz i vyúčtování.

Tento automat byl profesionálně vykraden a škoda byla vyčíslená na 33.800 Kč. Ráno byla na můj popud volaná Policie České republiky a bylo mnou podáno trestní oznámení na neznámého pachatele. V této restauraci není kamerový systém a na automaty není z výčepu vidět. Pokud jsou na restauraci hosté, nemá obsluha možnost kontrolovat co se děje u automatů. Majitelé výherních automatů teď po mně žádají náhradu škody v plné výši. Mají na to právo? Dušan


ODPOVĚĎ:

Náhradu škody samozřejmě majitelé automatu mohou požadovat, ale předně musí prokázat, že tím, kdo škodu způsobil jste vy, dále že vznikla škoda a také že Vaše jednání a způsobená škoda jsou ve vzájemném vztahu příčiny a následku.

Pokud výsledky policejního šetření neukazují ani v náznacích na Vás, nemáte možnost ani prostředky k tomu, abyste automat „vybral“ a neexistuje prokazatelný důkaz, že byste tak učinil (tím by byl kamerový záznam, který jak uvádíte není k dispozici; nebo věrohodné svědecké výpovědi apod.) bude se majiteli výherních automatů velmi těžko prokazovat, že škodu jste způsobil a nesete odpovědnost za náhradu.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny