Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Vliv stresu na oslabení imunity, obranyschopnosti organismu

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Vliv stresu na oslabení imunity, obranyschopnosti organismu Email
Sobota, 02. listopad 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2249x

Mám za sebou velmi náročné období po pracovní i psychické stránce. Zajímalo by mě proto, zda se stres může negativně podepsat na stavu imunity? A co proti tomu můžu teď dělat, když to, co se stalo, už nezměním? Děkuji, Zdeňka

___

___

ODPOVĚĎ:
Imunitní systém tvoří spolu s centrálním nervovým systémem a hormononálním systémem supersystém - jakýsi vládnoucí triumvirát - zajišťující homeostázu (stálost a rovnováhu) organizmu. Imunita obstarává obranu těla proti všem škodlivinám (především infekčním mikroorganizmům) vnějšího prostředí i proti škodlivinám, které vznikají uvnitř organizmu. Výše uvedený vzájemně všestranně propojený řídicí supersystém umožňuje pochopit, proč se narušení psychiky projevuje nežádoucím způsobem i na stavu imunity (obranyschopnosti organismu). Stresy vyvolané úmrtím v rodině či opakovaným nadměrným tělesným a psychickým vyčerpáním, jako je tomu třeba právě ve vašem případě, jsou doprovázeny především oslabením obranyschopnosti těla a mohou se podílet i na rozvoji aterosklerózy či zhoubného nádoru.

Zdravé životní prostředí, otužování, přiměřená fyzická a psychická aktivita či zdravá výživa s dostatkem stopových prvků a vitaminů jsou významnými faktory při posilování imunity. A to je také to nejlepší, co pro sebe momentálně můžete udělat. Co se stalo, nezměníte, ale například cílená psychoterapie vám může pomoci určitým věcem z minulosti porozumět nebo se s nimi dokázat vyrovnat. Cenným přínosem v léčbě poruch imunity je také systémová enzymoterapie spočívající v ústním podávání kombinací proteolytických enzymů živočišného a rostlinného původu.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny