Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Věčný student a placení výživného, alimentů

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Věčný student a placení výživného, alimentů Email
Čtvrtek, 27. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4425x

Z prvního manželství mám dospělou dceru. Musel jsem změnit práci, mám nižší plat a proto jsem zažádal o snížení výživného. Spor se táhl 5 let a nakonec mi bylo vyhověno. Dcera studuje VŠ a za každou cenu se snaží studia co nejvíce prodlužovat. Nejdříve po roce studií změnila fakultu a začala studovat první ročník jiné, pak po ukončení bakalářských studií studovala magisterská studia v zahraničí. Nyní je jí 24 let a napsala mi, že po návratu ze zahraničí začala studovat další magisterská studia v ČR.
___
___


Domnívám se, že když vysokou školu dokončila a již titul Mgr. dosáhla, je schopna se sama živit a další studium si může platit sama, obzvlášť když pro její obor existuje dálková (absenční) forma studia. Je mi jasné, že o ukončení vyživovací povinnosti musím požádat soud. Jak v podobných případech soud obvykle postupuje, zda spíše podporuje "věčné studenty" a já tak budu muset platit ještě 2 roky. Děkuji, Mirek

ODPOVĚĎ:

Vyživovací povinnost rodičů k dětem trvá do té doby, pokud se nejsou schopny živit samy. Nemohu Vám s jasností říci, jaké bude rozhodnutí soudu ve Vašem případě, tedy zda budete vyživovací povinnosti zbaven či nikoliv, protože soud při rozhodování o výživném zkoumá mnoho skutečností, ale domnívám se, že pokud lze obor Vaší dcery studovat i dálkově a ve stejné kvalitě, pak Vám může soud vyjít vstříc.
Navíc skutečnost, že dcera už jednu vysokou školu dokončila lze předpokládat za skutečnost odůvodňující názor, že je schopna se živit sama.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.

 

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny