Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Stihl bych uhnout, pokud by na mě někdo vystřelil z velké vzdálenosti?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Stihl bych uhnout, pokud by na mě někdo vystřelil z velké vzdálenosti? Email
Pátek, 27. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2948x

Dobrý den, pane doktore. Četl jsem, že jste majitelem zbrojního průkazu. Chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte, zda pokud by mě (nebo kohokoliv) někdo postřelil na vzdálenost např. 2 km, zda by bylo možné střele uhnout. Ještě by mě zajímalo, na jakou maximální vzdálenost je možné trefit cíl? Děkuji, Luděk

__
__


ODOPOVĚĎ:

Ano, jsem držitelem zbrojního průkazu skupiny A, B, E. Odpovědět na Váš dotaz je jednoduché. Ne, nestihl byste po výstřelu uhnout ani na velkou vzdálenost od zbraně a to proto, že byste střelu neuslyšel. Rána by totiž k Vaším ušim dolehla ve chvíli, kdy byste byl již postřelen. Rychlost střely je výrazně vyšší než rychlost zvuku.
Vámi uvedená vzdálenost kolem 2-3 km je mezní, pak už střela ztrácí svou kinetickou energii a v obloukovitém tvaru pak padá k zemi (vlivem odporu vzduchu). V současné době (při zohlednění rychlosti bočního větru) lze trefit cíl s kvalitní zbraní na onu vzdálenost cca 3 km. Na větší vzdálenost to ani s nejlepšími zbraněmi již možné není.
Střelbou na cíl na velké vzdálenosti se hodně zabývají v Americe, kde je mezi běžnými občany obrovské množství legálně i nelegálně držených zbraní (jde o stovky tisíc zbraní).

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny