Dobré odpoledne, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Sex ve vodě - je zdravější bazén, rybník nebo moře?

S přítelem plánujeme dovolenou u moře a on je celý natěšený na to, že se budeme milovat v noci s kulisou mořských vln. Mě by však zajímalo, jaká jsou rizika při sexu v mořské vodě nebo na písečné pláži. Není třeba z hlediska hygieny bezpečnější milování ve sladokovodních přehradách? Děkuji, Marcela

___

___

ODPOVĚĎ:

Ačkoliv to tak na první pohled nevypadá, je mořská voda člověku bližším prostředím než voda sladká (rybniční, jezerní, ...). Dá se to vysvětlit tím, že veškerý život vlastně pochází z moře. Naši prapředkové byli mořskými živočichy a teprve v určité fázi vývoje vylezli z vody ven. Důkazem toho je skutečnost, že si mořské prostředí neseme po celý život uvnitř vlastního těla.

Slaná voda je nám historicky vlastní. Mořskou vodu připomínají všechny naše tělesné tekutiny. Kdyby vám lékař do žíly aplikoval vodu, bylo by to smrtelné. Veškeré krvinky snášejí pouze tzv. fyziologický roztok, který obsahuje malé množství soli a nápadně tak připomíná právě mořské prostředí.

Pohlavní styk ve vodě je docela příjemné zpestření sexuálního života. V mnoha odborných publikacích je dokonce doporučován např. pro tělesně handicapované lidi, stejně jako rehabilitační cvičení. Uplatňuje se zde příznivý vliv Archimédova zákona o nadlehčování těla a snadnějších pohybech. Vždyť i porodní bolesti se ve vodní lázni snášejí lépe. V moři ovšem bohužel přibude nebezpečí utonutí, zejména pokud se sex neprovozuje na mělčině. V některých zemích platí poměrně přísná pravidla proti nudismu, a koho zde chytí obnaženého na pláži, ten je obviněn z výtržnictví. Je tedy zapotřebí vyvarovat se přelidněných pláží a raději vyhledat samotu. V podmínkách současné přímořské turistiky je to ovšem rok od roku obtížnější.

Co se zdraví týče, je mořská voda nepochybně daleko méně nebezpe než sladkovodní nádrži plné sinic, žabinců  a podobného svinstva.

Sex na pláži? Písek může radovánky nepěkně pokazit. Při souloži na pláži však zapotřebí dát pozor na jemný písek. Ve styku s genitálními sliznicemi může znepříjemnit - hrozí totiž poranění v podobě jakéhosi zadření.