Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Reklamace skryté vady u ojetého automobilu, auta z autobazaru

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Reklamace skryté vady u ojetého automobilu, auta z autobazaru Email
Čtvrtek, 12. srpen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6416x

Chtěla bych Vás moc poprosit o radu - týká se to reklamace ojetého vozu. Dne 28.04. 2010 jsem koupila vůz značky Toyota Yaris, r.v. 2006 z jednoho autobazaru. 2 dny po koupi (tzn. 30.04.2010) se mi na palubní desce rozsvítila kontrolka symbolizující poruchu. S vozem jsme tedy zajeli na diagnostiku, tam nám poruchu vymazali a rovněž nám bylo řečeno, že pokud se ikonka znovu rozsvítí jedná se o trvalou vadu (konkrétně o špatný katalyzátor).
___
__


Po 5 dnech se ikonka znovu rozsvítila. Ihned jsme o tom informovali autobazar a auto do 3 dnů dovezli k nim, s tím, že zjistí co s autem je a budou nás informovat. Po 5ti dnech nás informovali, že se jedná o špatný katalyzátor, že je potřeba vyměnit ho s tím, že výměna stojí 27 tis. Kč. Vada byla údajně způsobena tankováním benzínu špatné kvality (přitom já jsem tankovala pouze 1x, u čerpací stanice, která patří mezi dražší čerpací stanice a hned se mi rozsvítila kontrolka poruchy). V autobazaru mi tedy řekli, že je to moje chyba a opravu si musím uhradit sama. Naopak technik ze servisu mi řekl, že se jedná o skrytou závadu vozu. Děkuji, Karolína


ODPOVĚĎ:

Ve Vašem případě se může jednat jak o skrytou závadu, tak o špatný benzín. Jedná se o bohužel velice častý problém, avšak Vaše jediná obrana je pořídit si znalecký posudek. S tím jít za daným autobazarem a žádat vrácení peněz a úhradu nákladů na znalce. V případě, že bude znít znalecký posudek ve Váš prospěch a autobazar nebude chtít i přesto škodu nahradit, pak poslední možnost a to obrátit se s žalobou na soud.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny