Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Rady jak otěhotnět

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Rady jak otěhotnět Email
Pátek, 14. květen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4553x

Rozhodli jsme se s manželem pořídit si miminko, ale řešíme jednu otázku. Manžel je toho názoru, že čím víc pokusů v jednom měsíci (vč. plodných dnů), tím větší šance na oplodnění. Ráda bych věděla, když již vajíčko bude oplodněno, zda ho další pokusy nemohou ohrozit. JarkaODPOVĚĎ:
Početí je poměrně složitý děj. Zatímco spermie v těle ženy přežijí i 48 hodin, vajíčko přežívá od ovulace jen pouhých 12-18 hodin. Vše musí být proto dobře načasované. Jak asi víte, k ovulaci dochází kolem 13.-14. dne cyklu, ke zjištění zda došlo k ovulaci vám může pomoci měření tzv. bazálních teplot. Váš manžel má pravdu v tom, že vyšší frekvence nechráněného pohlavního styku zvyšuje i pravděpodobnost otěhotnění. Další faktory, které zvyšují pravděpodobnost otěhotnění jsou orgasmus ženy při ejakulaci muže (a to tím, že se při orgasmu mechanicky namáčí děložní čípek ženy), pomoci má i misionářská poloha s podloženým zadečkem. Po pohlavním styku pomůže, když si žena zvedne nohy (např. vleže opře o stěnu), odvážnější žena může udělat na několik minut tzv. svíčku (stojka na hlavě).

Co se týče pohlavního styku, vaše obavy jsou zbytečné. Ke splynutí vajíčka a spermie dochází ve vejcovodu, zygota (tedy oplodněné vajíčko) potom již sestupuje do dělohy. Mechanické (styk) ani chemické vlivy (další dávka spermatu a tím i změna pH) nemají v zásadě vliv na uhnízdění zygoty v děloze (tzv. nidaci).

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny