Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Prsní silikonové implantáty - pískají v letadle? Brání kojení? Vyvolávají rakovinu? Praskají?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Prsní silikonové implantáty - pískají v letadle? Brání kojení? Vyvolávají rakovinu? Praskají? Email
Neděle, 27. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2425x

O silikonech se říkají různé věci. Že prý můžou prasknout, nedá se s nimi kojit, že vyvolávají rakovinu prsu a že pískají v letadle. Je to všechno pravda? Děkuji, Evča___

___

ODPOVĚĎ:

Jde o typické mýty, které se nezakládají na pravdě. Silikony "nepískají" ani na letišti (při průchodu detektorem kovů), ani v letadle. Rozsáhlé zahraniční studie neprokázaly souvislosti silikonového implantátu a rakoviny prsu. Ženy se silikonovými implantáty mohou normálně kojit - klidně i rok, rok a půl. Silikony běžně nepraskají. K jejich prasknutí může dojít v podstatě jen prudkým náhlým tlakem, který vzniká nejčastěji při autonehodě nárazem na volant, palubní desku nebo sedadlo. Dalším případem je průnik ostrého předmětu do hrudníku, prsu. Všichni si ale vzpomínáme na kauzu firmy PIP z roku 2011 - tehdy šlo o specifický případ nekvalitních neschválených implantátů (s technickým nemedicínským silikonem) a ty skutečně praskaly a způsobovaly pacientkám těžké záněty.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny