Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Příznaky alkoholismu, projevy závislosti na alkoholu

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Příznaky alkoholismu, projevy závislosti na alkoholu Email
Čtvrtek, 27. srpen 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5357x

Můžete mi prosím říct, jaké jsou příznaky alkoholismu? Manžel hodně pije a já si myslím, že je závislý, ale nevím, zda přeháním nebo mám pravdu. Beáta.___

___


ODPOVĚĎ:
Příznaky alkoholismu se dopodrobna zabýval přední odborník na alkoholovou závislost, zahraniční lékař českého původu, MUDr. Jellinek. Sepsal jich 40 a jejich kompletní seznam mám na svém webu www.alkoholik.cz.

 

Uveďme si některé z nich: časté myšlenky na alkohol, okénka (výpadky paměti z doby opilosti s postupně vzrůstající frekvencí), tajné pití a schovávání lahví s alkoholickými nápoji na nejroztodivnější místa v domácnosti (za pračku, ledničku, do splachovadla na WC, za skříně, do peřiňáku, do dílny apod.), postupně přechod od nápojů s menším obsahem (pivo) ke koncentrovanějším (víno, vodka, slivovice), sociální, pracovní a vztahové potíže spjaté s pitím, narůstající agresivita, jakási oploštělost chování (původně zábavný člověk se stává nezajímavým), časté změny zaměstnání event. i pití v práci, celkově zanedbání výživy a vzhledu, „ranní doušky“, žárlivecké výpady, snížení tolerance na alkohol (musí více pít, aby se opil), třes rukou, lhaní ad.. To zda někdo pije nebo ne se dá poměrně dobře poznat z biochemických rozborů. Nejdůležitější je asi GMT (enzym uvolňovaný z alkoholem poškozovaných jater) a CDT (specifický marker na intenzivní dlouhodobé požívání alkoholu – karbohydrát deficientní transferin), změny jsou i v krevním obraze, hladině kyseliny močové apod.. Testy se ale spíš využívají v nemocničním prostředí u pacientů, u kterých máme podezření, že pijí a oni toto popírají. O léčbě alkoholismu rovněž pojednává poměrně rozsáhle výše uvedený web.

 


Související odkaz:
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny