Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Přirážka za obsluhu na zahrádce restaurace, oprávněnost

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Přirážka za obsluhu na zahrádce restaurace, oprávněnost Email
Úterý, 30. březen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2984x

Byli jsme v létě v jedné restauraci v Olomouci a tam bylo v jídelním lístku napsáno, že v případě že budeme obslouženi na zahrádce, bude navýšena cena o 30%. Zdá se nám to zvláštní a proto jsme se chtěli zeptat, jestli je tato přirážka za obsluhu venku na zahrádce oprávněná. Restauraci jinak máme rádi a znovu ji tento rok navštívíme. Děkuji, Naďa.

___
___

ODPOVĚĎ:
Poskytování služeb v restauracích je věc smluvní. Pokud by to nemělo nějaký diskriminační charakter a jednalo by se skutečně o nějakou nabídku smlouvy, která by byla každému zjevná na vstupu do restaurace, nebo např. na první straně velkým písmem v jídelním lístku, tak máte možnost buď na toto přistoupit  a dražší jídlo na zahrádce si objednat, anebo pokud se vám nelíbí, tak můžete jít dovnitř restaurace nebo do jiné restaurace.

Jiná situace by byla v případě diskriminace, nebo kdyby to bylo uvedeno nějakým nenápadným způsobem a vy jako hosté byste se o přirážce dozvěděl až při placení.

Lze tedy říci, že v tomto případě za okolností, které popisujete, má provozovatel právo tuto přirážku přičíst k ceně za jídlo a pití.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.

 

Poskytování služeb v restauracích je otázka smluvní. Pokud by to nemělo nějaký diskriminační charakter a jednalo by se skutečně o nějakou nabídku smlouvy, která by byla každému zjevná na vstupu do restaurace, nebo např. na první straně velkým písmem v jídelním lístku, tak divák má možnost buď na tuto „smlouvu“ přistoupit a dražší jídlo na zahrádce si objednat, anebo pokud se mu to nelíbí, tak mu asi nezbude než jít jinam. Jiná situace by byla v případě diskriminace, nebo kdyby to bylo uvedeno nějakým nenápadným způsobem a host by se o přirážce dozvěděl až při placení. Pak by asi „bylo po právu“ aby zaplatil to, co by vyplývalo běžně z jídelního lístku.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny