Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Přetížená, oslabená játra - příznaky, léčba, dieta, detoxikace

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Přetížená, oslabená játra - příznaky, léčba, dieta, detoxikace Email
Sobota, 28. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11996x

Cítím se stále unavený. Kolegyně, které se zajímá o alternativní medicínu, tvrdí, že mám jasné příznaky oslabených jater. Jak se to pozná? A co můžu já sám dělat? Radek

__
__


ODPOVĚĎ:

Jedním z prvních ukazatelů přetížení jater je únava. Můžou se přidat problémy se zrakem, zažloutlé bělmo či unavené oči. Při oslabení jater a žlučníku je nutná detoxikace. Žádná se ale neobejde bez diety. Přechodně omezte nebo vynechte tuky a živočišné bílkoviny - maso, mléko, mléčné výrobky, alkohol, cukr, smažená jídla. Pokud máte "v dosahu" profesionála, využijte akupunkturu nebo akupresuru.

Můžete si dávat i obklady na oblast jater (poduste cibuli na vodě doskleněna, zabalte ji do pláténka a přiložte na dvě až čtyři hodiny). Dodávejte zinek, vitamin A, pomůžou bylinné čaje a tinktury na podporu trávení. Nejlepším lékem na játra je ostropestřec mariánský, vyzkoušejte ale i pampelišku (jí se stvol vedoucí ke květu - žvýká se několik stvolů denně) či jiné hořčiny. Během dne lze pít odvar z římského kmínu a fenyklu. Pomůže také avokádo. Velmi účinné jsou cílené masáže, nejlépe spojené s baňkováním. Začněte v rozsahu dvakrát týdně, pak můžeme snížit frekvenci najedenkrát za čtrnáct dní a nakonec jednou měsíčně. V rámci detoxikace je také velmi užitečný všelék ženšen.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny