Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Přecitlivělost zubů na studené, teplé, kyselé, sladké - jak snížit, odstranit citlivost zubů?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Přecitlivělost zubů na studené, teplé, kyselé, sladké - jak snížit, odstranit citlivost zubů? Email
Sobota, 12. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2196x

 

Studené/teplé/kyselé/sladké... Na co ještě mohou zuby přehnaně reagovat? Dá se tato přehnaná citlivost snížit či odstranit? Blanka

___

___

ODPOVĚĎ:

Zuby reagují na různé podněty. Nejčastěji jde o podněty termické (studené/teplé), mechanické, chemické (kyselé, sladké, slané) a osmotické (tlakové). Ve většině případů se tato citlivost snížit, popřípadě zcela odstranit dá. Předpokládá to ovšem přesné určení příčiny problému. Je třeba si uvědomit, že pojem citlivý zubní krček, odborně známý jako hypersenzitivita dentinu, je přesně definován. Pod pojmem hypersenzitivita dentinu se dle definice rozumí krátká, ostrá bolest vycházející z obnaženého dentinu jako reakce na působení zpravidla termického, mechanického, osmotického nebo chemického podnětu, přičemž její původ nelze přisoudit jiném u zjevnému defektu či patologickému stavu. O citlivém zubním krčku tedy můžeme hovořit pouze tehdy, vyloučíme-li všechny možné příčiny pacientových obtíží.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny