Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Právo pacienta na písemnou lékařskou zprávu - je to automatické nebo ne?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Právo pacienta na písemnou lékařskou zprávu - je to automatické nebo ne? Email
Pondělí, 28. listopad 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2404x

Od svého specialisty nedostávám písemné zprávy pro praktického lékaře a gynekologa, který by je také chtěl vidět. Jiní lékaři mi zprávy vydávají automaticky, a tak bych ráda věděla, jestli není stanovena pro všechny lékaře povinnost vydávat lékařské zprávy vždy po vyšetření. Zdenka

___

___

ODPOVĚĎ:

Každý lékař měl a má povinnost sepsat lékařskou zprávu a předat ji registrujícímu praktickému lékaři, popřípadě dalšímu lékaři podle potřeby. Pokud o to pacient požádá, má lékař povinnost tu to lékařskou zprávu poskytnout také jemu. Běžné je, že lékař předává zprávu praktickému lékaři prostřednictvím pacienta, tedy po vyšetření dá písemnou zprávu pacientovi, kterého poučí, že ji má odevzdat svému praktickému lékaři. Pacient by měl zprávu předat praktickému lékaři bezodkladně a může ji poskytnout i dalším svým lékařům podle svého uvážení či jejich požadavků. Lékařská zpráva na vyžádání pacienta by měla být vypracována lékařem bezplatně.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny