Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Právo obývat byt družkou zemřelého druha, nároky majitele

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Právo obývat byt družkou zemřelého druha, nároky majitele Email
Čtvrtek, 29. duben 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2997x

Dobrý den,prosím o pomoc - vloni mi zemřel otec, jsem jediná dědička. Zdědila jsem mimo jiné družstevní byt. Otec tam žil 18 let s družkou, má tam trvalé bydliště. Bydlí tam i nadále, užívá věci po otci a vlastně i po mé mamince,platí inkaso a služby. Před vánocemi nechala vyměnit zámek a klíč půjčila cizí ženské z domu. Takže já klíč nemám.

___
___

V bytě jsou (nebo byly) po mém tatínkovi i po mé zemřelé mamince různé věci (porcelán, možná zlaté věci, peníze, ...). Chtěla bych byt prodat a finančně pomoci svým dětem.Ona odmítá podepsat nájemní smlouvu. Musí podepsat nájemní smlouvu na dobu určitou? A když smlouva vyprší, musí se vystěhovat bez náhradního bydlení? Mám právo mít vlastní klíče? Její děti mi vyhrožují, ať jejich 80letou matku nechám být,že prý ona má právo tam bydlet dál za stávajících podmínek,prý z důvodu trv.bydliště. Ale ráda bych měla taky nějaká práva.Pokud podepíše nájemní smlouvu, můžu požadovat nájemné? Děkuji za pomoc. Lucie

ODPOVĚĎ:
Jako majitelka družstevního bytu máte jednoznačně právo mít klíče a také rozhodnout, kdo ve Vašem bytě bude bydlet. Pokud se s bývalou družkou svého otce nedomluvíte, máte právo jí úředně zrušit trvalé bydliště (na obci) a také po ní žádat nájemné zpětně z titulu bezdůvodného obohacení. Její oprávnění k nájmu zaniklo okamžikem smrti Vašeho otce, takže ji máte právo i vystěhovat.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny