Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Povinnost spolumajitele nemovitosti hradit náklady spojené s udržováním nemovitosti

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Povinnost spolumajitele nemovitosti hradit náklady spojené s udržováním nemovitosti Email
Středa, 02. červen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3695x

Mám sestru. Já bydlím v rodinném domě, který má 2 patra, dole teď už je jen matka, já nahoře se svými dětmi. Sestra bydlí jinde (svůj byt si prodala, peníze utratila a teď je v pronájmu). Po smrti mého otce (v roce 2007, nebyla sepsána závěť) se v dědictví postupovalo podle zákona.
___
___


Moje sestra nechce přistoupit na spravedlivé vyplácení a chce se do domu nastěhovat od té doby, co otec zemřel. Já i moje matka jsme proti. Může si bez našeho souhlasu dát v obci trvalé bydliště? Pokud ano, mám já nějaká svá práva? Martina


ODPOVĚĎ:

Pokud se Vaše sestra stala majitelkou ideální části Vámi zmíněného domu, má v každém případě právo se do něj nastěhovat. A to i bez Vašeho souhlasu. Současně jako spolumajitelka má právo si nahlásit trvalé bydliště do tohoto domu, a to právě proto, že vlastní část zmíněného domu. Nemáte šanci jí v tom zabránit.

Spoluvlastnictví lze ukončit dohodou. Pokud však jeden ze spolumajitelů nesouhlasí, je možné se obrátit s žalobou na soud. Máte tedy jedinou možnost a to podat žalobu k soudu.
Sestra má právo se do domu nastěhovat, ale i povinnost podílet se dle svého podílu i na nákladech v domě. Proto si uschovávejte všechny doklady, které dokazují, že jste do domu investovala.

Všichni majitelé jsou povinni se o tyto náklady dělit podle velikosti jejich podílů na nemovitosti.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny