Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Pocit vzájemného odcizení v manželství - co dělat když cítím odpor k manželovi a stísněnost?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Pocit vzájemného odcizení v manželství - co dělat když cítím odpor k manželovi a stísněnost? Email
Středa, 23. červenec 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6843x

S manželem jsme spolu čtyři roky, ale poslední rok jsme se odcizili a musím přiznat, že z mé strany. Zjistila jsem, že je mi manžel fyzicky odporný a v jeho přítomnosti se cítím stísněně. Už jsem si tisíckrát řekla, že to musím překonat, ale nejde to. Myslíte, že by mi pomohl odborník, nebo je to stav už na rozvod? Lucie

___

___

ODPOVĚĎ:

Rozhodně bych se zatím přimlouval za toho odborníka. Nejlépe v poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Vizte např. www.amrp.cz . Nepotřebujete žádné doporučení a služby jsou bezplatné. Třeba by se vám pak společně podařilo porozumět lépe důvodům vašich pocitů. Zdrojem fyzického odporu bývají nejčastěji nevhodné projevy spojené s intimním soužitíám (vynucování nevhodných praktik či problémy s hygienou). Zároveň sem může patřit i nadměrná snaha vyhovět partnerovi, aniž byste vy sama měla na něco takového sebemenší chuť. Odpor zažívají i ženy, které jejich srdce, případně, jiné orgány, táhnou k nějakému externímu partnerovi. Někdy může pomoci pouhá změna chování, jindy dočasná odluka; rozvod by měla být opravdu až ta poslední alternativa.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny