Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Platí se notářský poplatek v případě odmítnutí dědictví?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Platí se notářský poplatek v případě odmítnutí dědictví? Email
Sobota, 24. červenec 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4489x

Moc ráda bych Vás požádala o radu v souvislosti s dopisem, který jsem dnes obdržela. Jako dítě jsem vyrůstala pouze s matkou, můj vlastní otec o mě nejevil zájem, nevídali jsme se. Sama jsem ho vyhledala v 17 letech, ale několika setkáních a nějaké době vzájemný kontakt ustal a opět jsme se nevídali. V loňském roce jsem mu poslala doporučený dopis, přála jsem si kontakt opět navázat, ale dopis se mi vrátil zpět.
___
___


Po určité době jsem zjistila skutečnost, že zemřel. Právě dnes jsem obržela dopis s předvoláním ohledně dědictví. V období cca 20 let, kdy jsme se nestýkali, se mi o otci dostávaly jen kusé zprávy, např. že sbíral staré mince, ale byly mu ukradeny. Po této události se údajně nechoval k lidem pěkně. Nevím, jaký způsob života vedl ke konci života. Sama jsem v současné době nezaměstnaná a nevím, zda mám dědictví přijmou nebo odmítnout. Budu též platit nějaké poplatky spojené s řízením o dědictví? Měla bych mít ještě nevlastního bratra, se kterým jsme se nikdy neviděli. Děkuji, Tamara


ODPOVĚĎ:

Předně, než dědictví přijmete, máte právo zjistit stav dědictví, abyste se mohla rozhodnout. Pokud ale dáte svým počínáním najevo, že dědictví nechcete odmítnout, nebudete to později moci udělat.
Důležitou skutečností je, že dědictví můžete odmítnout písemně jen do jednoho měsíce od doby, co jste byla na tuto možnost upozorněna. Tato lhůta je hmotněprávní, což znamená, že musíte dopis doručit na soud nebo případně notáři do jednoho měsíce, nestačí pouze zaslat dopis poštou.
Pokud dědictví odmítnete, nebudete platit žádné poplatky. Ty platí pouze dědicové.


Odpověď poskytla: Bezplatná právní poradna online

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny