Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Nevstoupení do 2. pilíře důchodové reformy a vliv na výši důchodu

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Nevstoupení do 2. pilíře důchodové reformy a vliv na výši důchodu Email
Čtvrtek, 05. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2568x

Když se rozhodnu nevstoupit do II. pilíře důchodového systému, protože si na důchod spořím v rámci penzijního připojištění, může mě za to stát nějak sankcionovat? Dostanu v důchodu stejný státní důchod, jaký budou mít ti, kteří do II. pilíře vstoupí?  Děkuji, Zora

___
___


ODPOVĚĎ:
Vstup do II. pilíře důchodové reformy je dobrovolný, stát vás určitě sankcionovat nebude. Pokud si spoříte v rámci penzijního připojištění, dáváte své peníze do budoucího III. pilíře, ve kterém budete mít stejné podmínky jako ten, kdo si ve II. pilíři spoří.
Státní důchod, tedy důchod z I. pilíře, budete mít větší než ten, který si část svého příjmu převedl do II. pilíře, ale pravděpodobně celkový důchod budete mít menší. Váš důchod se bude skládat ze státního důchodu z I. pilíře a rezervy z penzijního připojištění, tedy III. pilíře. Ten, kdo si spoří ve II. pilíři, bude mít důchod z I. pilíře menší, ale navíc bude mít důchod z pilíře druhého.
Vše záleží na tom, jak dlouho budete spořit, jakou částku, jakou si zvolíte penzijní společnost a její strategii. Doporučujeme obrátit se na někoho, kdo má o systému informace, a ten vám určitě rád detailněji poradí.

Odpověděla: Mgr. Alexandra Pálková
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny