Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Může rodič v závěti darovat potomkovi, potomkům různě velké podíly dědictví nebo ne

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Může rodič v závěti darovat potomkovi, potomkům různě velké podíly dědictví nebo ne Email
Středa, 10. listopad 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3377x

1.ráda bych věděla, zda musí mít manžel můj souhlas k vyplacení dědického podílu své sestře po jejich zemřelých rodičích. Oba zdědili stejným dílem dům a zahradu, sestra chce vyplatit, protože nemá o dům zájem. Jedná se o vyšší částku. Mám správný názor, že vyplacení podílu manželově sestře se uskutečňuje za našeho manželství, tj. ze společných úspor, a proto bych měla dát k tomuto úkonu souhlas.

___
___

Je to tak ? A nebo nastupují jiná pravidla?

2. je možné uvést v závěti otce, který má 3 děti, každému jinou část majetku, které spolu finančně nesouhlasí ? Každé dítě by mělo jinou hodnotu majetku. V den sepsání závěti je dětem 11, 24, 30 let. Velice děkuji, Zuzana

ODPOVĚĎ:

1. je Vaše teorie správná a manžel potřebuje k dispozici s majetkem ve vašem společném jmění manželů (což je i výplata vyšší částky) souhlas.
2. zůstavitel může o svém majetku pořídit závěť volnou úvahou a tedy rozdělit v závěti svým potomkům různým způsobem. Jiná situace by nastala, pokud by byl darován zůstavitelem dědici určitý majetek ještě za života zůstavitele, pak by mohlo být soudní cestou požadováno započtení darovaného majetku do dědictví určeného závětí (což z dotazu nevyplývá).


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny